Beta Kanal'dan Stabil Windows 11'e dönmek için 8 Mart 2023'e kadar süreniz olacak

22623.1325 Surumunde Beta Kanal'dan stabil Windows 11'e donmek isteyenlere müjde.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre beta kanaldan stabil Kanal'a geçmek isterseniz 8 Mart 2023'e kadar süreniz olacak.

Ilgili başlık Windows Insider blogtan alıntıdır.

"Beta kanalındaki Windows Insider'lardan gelen geri bildirimlere yanıt olarak, ayarlar > Windows Update > Windows Insider programı altındaki "ön izleme derlemelerini almayı durdur" altında cihazlarının kaydını iptal etme seçeneğini seçen Insider'lar için bir çıkış penceresi sunuyoruz. Bu rampa dışı pencere, bugünden başlayarak 8 Mart 2023'e kadar devam edecek"

Geçiş İşleminin Nasıl yapılacağını dair açıklamalar ve duyuruya bakmak istiyorsanız

Bir başka haberde görüşmek üzere.
UppermostHide28.

Son düzenleme:
Insider'dan dönüş yaptığımız için mi bu hata karşımıza çıkıyor onu merak ediyorum. Insider'dan dönmüş bir Windows olmasaydı da bu hata karşımıza çıkabilir miydi aklıma takıldı.

Yükleme işlemi %100 olduğu an hata gerçekleşiyor.

Ben de deniyorum arada, olursa geri dönüş sağlarım size. 👍
Merhaba,
Gelişme var mı?

Merhaba, maalesef hata devam ediyor.
Muhtemelen Türkçe Windows kullandığınız için böyle oluyor. Ben İngilizce Windows kullanıyorum ve böyle bir sorun çıkmadı.

Muhtemelen Türkçe Windows kullandığınız için böyle oluyor. Ben İngilizce Windows kullanıyorum ve böyle bir sorun çıkmadı.
Dili İngilizceye çevirip, sonrasında güncellemeyi yüklemeyi ve ardından tekrar Türkçeye çevirmeyi deneyeceğim. Umarım yarım yamalak olmaz arayüz.

Düzenleme: İşe yaramadı.

Son düzenleme:
Dili İngilizceye çevirip, sonrasında güncellemeyi yüklemeyi ve ardından tekrar Türkçeye çevirmeyi deneyeceğim. Umarım yarım yamalak olmaz arayüz.

Düzenleme: İşe yaramadı.
İşe yaramaz zaten. Windows kurulum diliniz Türkçe ise güncelleme yüklenirken eski yapı ile ilgili bazı Türkçe dosyalar indirmeye çalışıyor. Fakat bu dosyalar İngilizce dosyaların aksine Insider programına özel olarak tanımlanmış olduğu için hata oluşuyor. En azından ben öyle tahmin ediyorum.

Çünkü 0x800f081f hatası, gerekli dosyalar Windows Update'ten alınamadığı zaman çıkıyor.

O yüzden Windows kurulum diliniz İngilizce değilse, yani format atarken İngilizce ISO kullanmadıysanız bu hata çıkıyor.

22621.1344 sürümünün İngilizce ISO'sunu indiriyorum. Zaten İngilizce Windows daha stabil oluyor. Uğraşamayacağım.
UUP Dump ile mi indiriyorsunuz?

Ayrıca Türkçe Windows'tan İngilizce Windows'a format ile mi geçeceksiniz? Çünkü yükseltme yapmaya çalışınca dil farklı deyip sadece dosyaları korumaya izin veriyor. Bu şekilde devam edince de tüm programlar ve sürücüler siliniyor. Hepsini tekrar kurmak da işkence. Direkt format atmak çok daha mantıklı.

Geri
Yukarı