Beyin cerrahlarının çalışma saatleri, maaşları ve yaşamı nasıldır?

Aequitas233

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Çok merak ediyorum. Bu mesleği olmak istiyordum ama bilmiyorum kafam çok karışık. Bir beyin cerrahı ya da genel cerrah ortalama kaç saat çalışır? Haftalık çalışma süresi nasıldır? Yazın çalışıyorlar mı? Maaşları merak ediyorum. Baktığımda 100k maaş alıyorlar galiba. Daha az da olabilir? Yaşam tarzları nasıl?

Acilde çalışan doktorların çalışma saatleri oldukça ağır. Tıp fakültesinden mezun olduğunda cerrah olarak mezun olmadığını da biliyorsundur sanırım. Muhtemelen en erken 35-40 yaşında uzman beyin cerrahı olabilirsin. Çok zor ve sancılı bir süreç. Okuma bitmiyor, sınavlar bitmiyor.

Acilde çalışan doktorların çalışma saatleri oldukça ağır. Tıp fakültesinden mezun olduğunda cerrah olarak mezun olmadığını da biliyorsundur sanırım. Muhtemelen en erken 35-40 yaşında uzman beyin cerrahı olabilirsin. Çok zor ve sancılı bir süreç. Okuma bitmiyor, sınavlar bitmiyor.
Hocam tıp fakültesi bitince hastanede artık beyin ameliyatlarına giremiyor muyuz?

Çalışma saatleri Özel hastane için farklı devlet için farklıdır muhtemelen. Ameliyat programları falan da eklenince günde 12 saatten fazla çalışıyorlardır. Hastane dışında da ameliyatlara hazırlanmak için çalışmaları gerekiyor. Bazen uyumaya bile vakitleri kalmıyor diye duydum. Yazın çalışmıyorlar diye birşey yok. Bu okul değil yazın tatil olsun. Hastalar hep vardır yaz kış fark etmez. Hastalar olduğu için doktorların tatil yapma gibi bir durumları yok. Belki izin alabilirler o da çok sıkıntılı olur diye düşünüyorum. Maaş olarak da dediğin gibi 80k 100k civarı alıyorlardır.

Hocam tıp fakülteis bitince hastanede artık beyin ameliyatlarına giremiyor muyuz?
Hayır tabiki de! Doktorların kazandığı para da bence yaptıkları işe çektikleri çileye ve yaşadıkları tehlikelere oranla çok az. Kesinlikle para için yapılacak bir iş değil. İnsan hayatı ile uğraşıyorsun. Manevi tatmin önemli olan şey. Para değil.

Geri
Yukarı