Beyin nakli hakkında bilginiz var mı?

Sinansinan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, aklıma bir anda bir soru takıldı. İnternette araştırırken de bunu soran cok az kişi var ama yeterli cevap bulamadım, maalesef.

Şimdi 2 sorum var.

1. beyin nakli gerçekleşirse vücudu kullanan kişi vücudun önceki sahibimi yoksa beynin geldiği vücut mu kontrol eder?

2. bu soru ise 1. soruda cevabı beynin geldiği vücudun kontrol etmesine göre eğer böyle bir şey olsaydı bu beyin sonsuza kadar nakledilebilseydi 17 yasinda ki birinin beyni 8 yaşındaki birine nakledilebilseydi mantiken daha zeki olabilir miydi? Çünkü önceki vücutta öğrendiği çok şey var ya da aslında bu çok güçlü bir şey olurdu. Düşünsenize beyin nakli bulunuyor ve çok zeki bir bilim adamı kendi beynini başkası tarafından genç birinin vücuduna naklettirerek araştırmalarina devam ediyor falan filan. Teorilerinizi burada yazar ve paylaşırsaniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Tabikide beynin yeni sahibi kontrol eder. Vücut denilen şey kontrol mekanizması değildir.
2- Beyin hücreleri kendini yenileyemez. Dolayısıyla ölmese dahi 300-400 yaştan sonra için zekası bebek zekası kadar olacak. Ne varlığını ne benliğini hatırlayacak. Yaşamak denmez buna.

Peki başka bir soru: O adam yaşayacak mı? Ruh gitmez mi? A kişisinin ruhu Ahiret'e mi gider yoksa b kişisine mi gider? B kişisine girerse 2 ruh mu olur? B kişisinin ruhu ne olur?

Nakil yapılana kadar beyin ölümü gerçekleşir. Tahminimce beyin çıkarılınca beyin hücreleri kansızlıktan ölür. Zaten beynin bağlantıları da karmaşık. Nakil yapılana kadar tüm beyin hücreleri ölür kişi yaşasa bile bitkisel hayat yaşar.

Katılıyorum ve ekleme yapmak istiyorum, daha koldaki kopmuş siniri birleştiremiyoruz, beyini vicuda nasıl bağlayacağız?

Yeni konular

Geri
Yukarı