Beyin nakli hakkında bilginiz var mı?

İşin içinde ruhlar da var. Bana göre ruhlarında ayrı bir hafızası var.

X bedenini kontrol eden a ruhu, Y bedenini kontrol eden b ruhu olsun.
X bedeninin beyni ile Y bedeninin beyni ile değiştirilirse işte işler burada çok karmaşık hal alıyor.
X bedeninde Y bedenin beyni yer alıyor ve artık bedenin sahip olduğu eski hafızayı tamamen unutmuş oluyor. Yani aklında sadece Y bedeninin beynine sahip ama kontrol eden kişi a ruhu.
Y bedeninde ise X bedeninin beyni bulunuyor ama kontrol eden kişi b ruhu.

Ruhları bedene bağlı olarak düşünüyorum ama beyine bağlı olarak bağlıysa sadece bedenleri değişir.

Bu arada sanırım refleksler yetenekler felanda değişiklik gösterebilir.

Belki bununla alakalı olabilir mi bilmiyorum ama reenkarnasyon ile ilgili biraz okursanız belki ruh, beden ve hafıza ilişkisini kavrayabiliriz.

Beyin nakli teorik olarak mümkün, neyi nereye bağlayacağımız konusunda ortalama bir fikir var. Her insanda standart boyut ve yerde olmasa da sinir sistemi mevcut. Organ bağlantılarına gelince bir heyecan furyası başlıyor.

Pratik olarak henüz başarılı canlı bir sonuç yok.

Herhangi bir organ nakli için aylar, yıllar bekleniyorken vücudun en egoist ve aç gözlü organını kendi ihtiyaç ve tecrübeleri doğrultusunda sinir sistemi oluşturmuş bir yapıyı başkaya yere bağlamayıp normal sonuçlar beklemek çok mantıklı değil.

"Baskılayıcı ilaçlar" vücudun yeni organı yok etmesini engellemek için kullanılıyor, siz kardeş kardeş geçinin şimdi gibi, ancak bu süreç tamamlanana kadar çok büyük risk altındalar - bu yüzden karantinada tutuluyorlar neredeyse... bir BSL4 laboratuvarı değil tabi ama rivayet odur ki insanların beyin işlevlerini ellerinden alıp, evlerine kapatıp tüm dünya ekonomisinin içinden geçen bir olayın da kahramanı BSL4'ten çıktı.

Kendi vücudunu klonlayıp, beyinleri eşlemek daha kolay olur gibi duruyor buradan. Tabi bu operasyonu tüm ekip amniyotik oksijenli su dolu bir ameliyathanede steril dalgıç giysi ve ekipmanlarıyla yaparlar diye hayal ettim. Fena olmadı, kullanırım ben bunu kitap yazarsam.

Bu epilepsi için iki beyin arasının kesilme olayı falan var. Onda ne oluyor acaba? Merak ettim şimdi.
Epilepsi hastalığının çözümü için beynin köprüsünün kesilmesini ilk kez sizden duyuyorum. Epilepsinin çözülmesi için kafatası delinir, beynin içine elektrot bağlanır ve elektrik akımı verilerek istemsiz hareketler kesilir.
Lobotomi tadında denemelerin MR makinesi sonrası güncellenmiş hali gibi bakabilirsin.

Geri
Yukarı