Beyin Olimpiyatları Final Sorusu

zamato

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu soruyu bir türlü anlayamadım desem yeri var.
Beyin olimpiyatlarının final sorusuymuş bu soru, finalistlerden biri 10 saniye içinde cevaplamış,
bana cevap salı gibi geliyor ama tam da anlayabilmiş değilim.
Birileri el atsın yahu, haftanın yedi gününde dönüp duruyorum :(
Bende mi var bir garipli acaba, zeka eksikliği mi var bence :(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence perşembe oluyor. Bugün perşembe ise kadın bugün doğru söylüyor olmalı. Bugün doğru söyleyerek dün (çarşamba) yalan söylediğini söylüyor. Adam ise bugün (perşembe) yalan söyleyerek, dün (çarşamba) ben de diyor. Yani aslında adam dün (çarşamba) yalan söylemedi ama bugün perşembe olduğundan "ben de yalan söyledim." diyerek yalan söylüyor.
Bence yani :) Saçmaladım mı bilmiyorum sınavım var yarın, kafam karışık zaten :D

Sonuç perşembe gibi kadın çarşamba yalan söylediği için perşembe doğru söylemek zorunda, erkek perşembe yalan söyleyeceği için dediğine inanmamak lazım :D Çünkü erkeğin yalan günü perşembe :D

Aynen herkes pazartesi diye atlasın diye sorulmuş bir soru ama perşembe diye düşünüyorum ben de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence perşembe. Eğer kadın bunu perşembe günü söylediyse söylediği cümle doğru olmak zorunda, dün çarşamba olduğu için ve çarşambaları yalan söylediği için doğru. Erkek ise perşembeleri yalan söylediği için söylediği cümlenin yanlış olması gerekiyor. Erkekler çarşambaları yalan söylemediği için ama çarşamba yalan söylediğini söylediği için erkeğin "ben de yalan söylüyordum" cümlesi yanlış çıkar. İki durum da sağlanmış oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı