Beylik Silahı Nasıl alınır ?

Pitbull

Megapat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Profil Kapağı
1521675609
İnternette okuduğumda malı mülkü yada düşmanı olan kişilere verildiği yazıyor. Benim düşmanım yok. Ancak sokakta her an önümüz kesilip gasp edilebiliriz. İllaki mal veya düşman mı olmalı almak için. Burası Türkiye burada her an her şey olabilir.

Beylik silahını alıp gösteriş mi yapacaksınız yoksa her önünüze gelene sıkacak mısınız?
Gören de eski Teksas'ta olduğumuzu sanacak, hey Allah'ım...
Ben sadece nasıl alınır yazdım. Nasıl alırım demedim. Televizyonda görüyoruz adam neden baktın diye adam öldürüyor. Oturduğum muhitte bu tipler fazla ondan sadece sordum.

Beylik silahını alıp gösteriş mi yapacaksınız yoksa her önünüze gelene sıkacak mısınız?
Gören de eski Teksas'ta olduğumuzu sanacak, hey Allah'ım...
Siz de alıp çok sevdiğiniz silahı kayıp mı etmiştiniz, ruhsatından dolayı birine mi satmıştınız...

Şimdi hatırlarım, üzüldüm doğrusu... :(

Ben de haves etmeyin demeye çalışıyorum. Düşünsenize, herkes alsın bi beylik ve her yan bakana sıksın bitsin.

Siz de alıp çok sevdiğiniz silahı kayıp mı etmiştiniz, ruhsatından dolayı birine mi satmıştınız...

Şimdi hatırladım, üzüldüm doğrusu... :(
Hayır kayıp etmedim, ruhsat süresi geçmiş yenilenmesi de mümkün olmadığından satmak zorunda kalmıştım. Ama istesem yine alabiliyorum tabi. Lakin gerek duymuyorum.
İbrahim, ben yaklaşık 35 yaşımda aldım. Alma nedenim de gösteriş ya da sağa sola sıkmak veya her yan bakana gözdağı vermek değildi.

Ben de haves etmeyin demeye çalışıyorum. Düşünsenize, herkes alsın bi beylik ve her yan bakana sıksın bitsin.

Hayır kayıp etmedim, ruhsat süresi geçmiş yenilenmesi de mümkün olmadığından satmak zorunda kalmıştım. Ama istesem yine alabiliyorum tabi. Lakin gerek duymuyorum.
İbrahim, ben yaklaşık 35 yaşımda aldım. Alma nedenim de gösteriş ya da sağa sola sıkmak veya her yan bakana gözdağı vermek değildi.

Anlıyorum sizi. (y) Zira babamın da böyle bir silahı vardı. Hiç kullanmadı, hatta namlu ucundaki koruma amaçlı tıpayı bir kere bile çıkartmadı. İşlemeli birşey falan diye saklıyordu öyle... :)

6-7 ay önce bize de aynısı olup ruhsatı doldu. Babam da sattı. Yani biraz üzüldü tabi ama gösteriş yada koruma amaçlı olmadığı için sıkıntı olmadı.

Amacım yan bakana sıkmak değil. Bizim burada apaçi tipler var. Dar ve renkli giyinen elinde 30 cm tesbih ağzında sigara cebinde çakı. Durakta otobüs bekleyen vatandaşa sen niye otobüs bekliyorsun diyen tipler yani bunlara bir şey desen çıkararır bıçağı saplar sana. Durum bundan ibaret.

Amacım yan bakana sıkmak değil. Bizim burada apaçi tipler var. Dar ve renkli giyinen elinde 30 cm tesbih ağzında sigara cebinde çakı. Durakta otobüs bekleyen vatandaşa sen niye otobüs bekliyorsun diyen tipler yani bunlara bir şey desen çıkararır bıçağı saplar sana. Durum bundan ibaret.
Varsayalım sende silah var ve o garip tipler sana bıçak çekti. Sende silahı çıkarıp korkutacak mısın yoksa son çare sıkacak mısın?

Cinayetlerin en büyük sebebi, cinayeti işleyen kişinin yanında silah taşıyor olması, yani sinirlenmesi değil!

Örneğin; taksici kornaya bastı diye taksiciye saydıran oluyor, eğer o silah adamın yanında olmasaydı, sinirlenip en fazla elle müdahale ederdi. Böylece hem öfkesini almış olurdu, hem hapse düşmemiş olurdu ve hemde biri ölmemiş olurdu.

Ben de aynen o düşünceyle almıştım İbrahim :) Zaten psikologa ''ben savunma amaçlı alıyorum, düşmanım var, ben o yüzden silah almak istiyorum'' gibisinden cevap verdiğinizde maalesef vermiyorlar ruhsatı.

@Pitbull, inanın o tarz işsiz soytarılar için silah asla çözüm değil.
Öyle durumlarda yapmanız gereken tek şey günümüz teknolojisinden da yararlanıp emniyete gitmeniz olacak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı