Beyond Two Souls Demo İnceleme

Evet yeni bir oyun yeni bir inceleme. Önümüzde ki günlerde piyasaya sürülecek olan harika bir oyundan bahsedeceğim. Beyond Two Souls. Şunu işin başından belirtmek isterim ki oyun çok başarılı. PSN'e düşmüş olan demosunu oynadım. İlk izlenimlerim olarak oyunun oynanış şekli çok iyi. Aiden adlı ruh ile beraber ortalığı gerçekten darma duman edebiliyorsunuz. Üçgen tuşu ile iki ruh arasında (Jodie & Aiden) geçiş yapılabiliyor. Karakterlerin özelliklerini ise demoya başladığınızda bölümler yüklenirken gösteriliyor. Aiden'ı genelde L1 + Sağ ve sol analog stick ile kontrol ediyoruz ve Aiden'ın bu hikayede ki yerinin düşündüğünüzden daha fazla olduğunu şimdiden söyleyeyim. Oyunun başında Deney adlı bölüm ile Jodie'nin çocukken konulduğu yerden başlıyoruz. Nathan Dawkins adlı bilim adamı bize bu ruhu kontrol etmemiz konusunda yardımcı olmaya çalışıyor. Bu kısımda bir deneye tabi tutulurken kontrolleri öğreniyoruz. Sonra Demo başlıyor. İnceleme yazısı olduğu için oyun içi spoiler'a pek girmeyi istemiyorum. O yüzden geri kalan kısımları atlayacağım. Bir diğer benim dikkatimi çeken husus ise, olaylar belirli bir çizgiye bağlı değil. Yani ''önce şunu yap sonra bunu yap da o dediklerin olsun!'' mantığı yok. Belirli bir süre içerisinde olması gerekenler oluyor. Bu gerçekten güzel bir şey. Hele ki Aiden ile demo da bu kadar yaramazlık yapabiliyor iken Orjinal oyunda hiç yerimizde duramayıp Aiden ile orayı burayı yıkmayı isteyeceğinden de adım gibi eminim.

Gelelim bir diğer hususumuza. Mağlumunuz konsolların günümüzde ki dertlerinden. Grafikler. Şöyle söyleyeyim ben PS3'te şu ana kadar (Uncharted 3 DD, The Last of Us hariç) hiç bu kadar görsel kaliteye sahip oyun oynamamıştım. Hadi söylediğim diğer iki oyunu geçtim. Onların en iyi görünüşleri ara videolarda ortaya çıkıyor. Ama bu oyunun her bir yani harika grafikler ile donatılmış. Jodie'nin yakın çekimde ki yüzüne resmen hayran kalacağınıza eminim. Yüzü o kadar detaylı bir şekilde yapılmış ki, bir an karşımda ciddi manada Ellen Page'i gördüğümü söyleyebilirim. Quantic Dream de bu özelliği her alanda kullanmaya çalışmış ki henüz ana menüye girdiğiniz andan itibaren, Jodie'nin yüzü ekranın sol tarafında beliriyor ve sizleri menüde kör atış yapmaya itiyor.

Kısacık bir inceleme olduğunun farkındayım. Ama demo dan spoiler vermeden bu kadar oluyor. Ancak genel bir değerlendirme yapacak olursak, oyunun her türlü artısı olduğunu söylemeliyim. Ta ki demoda bazı şeylerin çizgisel olduğunu fark etmedim değil, ama yinede hikaye her türlü olması gerektiği şeyi farklı yollardan yaptırma şansı sunuyor. Yani o bıçak yere düşecekse bunun düşmesi için bir den fazla yol sunuyor oyun size. Bir PS3 sahibi iseniz, kumbaranızda bulunan paraları bir kere daha kontrol edin derim. Çünkü bu oyun PS3'ün son harika damlası olabilecek kapasitede!

Ya ne varsa PlayStation' da var. Hep oyunlara özenen biz oluyoruz, bir günde; Ya şu oyun PC' de süper, umarım PS' ye de gelir lafını duymadım :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı