BF1 DX12'de mi oynanmalı?

ZamanTaciri

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Gıda Laboratuvarı'nda Analist
Sistemim:
  • Intel İ5 7400 3.0 GHZ
  • 8GB DDR4 2133MHz
  • ASROCK 250M PRO ANAKART
  • MSI GTX1050 Tİ 4GB O.C.
  • 1TB 7200RPM 64 MB
  • HİGH POWER 500W +80 PLUS

Battlefield 1 oyununda RAM kullanımı 6.3-7.2GB arasında gidip geliyor. 7.3 olduğunda anlık düşüşler yaşıyorum. Bunun sebebi RAM yetmezliği olabilir mi ? Yüksek ayarlarda FULL HD çözünürlükte 50-70 FPS arası gidip geliyor. Sizce Battlefield 1 oyununu DX11 ile mi yoksa DX12 ile mi oynamalıyım ? DX12 sistemi daha optimize çalıştırıyormuş öğle öğrendim ancak DX11 ile açtığımda sanki daha sağlıklı performans verdi gibi geldi bana Battlefield 1 oyununda.

Son düzenleyen: Moderatör:
DX12, DX11 kadar stabil bir API değil henüz. BF1'de de durum aynen bu şekilde. İkisini de deneyip hangisinde daha çok verim alınıyorsa onda oynanmalı oyun. Ben de DX11 ile oynuyordum.

Takılmalara gelince miktar olarak RAM gayet yeterli. Eğer DX12 kullanıyorsanız da 11'de deneyin.

Ben High ayarlarda V-SYNC açık şekilde DX11'de sabit 60FPS alırken DX12'de 35FPS'leri görüyorum. Yani senin sistemine hangisi daha uygunsa o şekilde ayarla. Afterburner kur FPS takip et. Büyük ihtimalle DX11'de daha performanslı kullanırsın.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Afterburner ile testler yaptım. DX11 de oyun içinde GPU verimi, kullanımı stabil kalmıyor düşüşlerin sebebi bu sanırım. Ama DX12 ile stabil %99 verimle calısıyor ekran kartı. RAM alana kadar DX12 kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
DX12, DX11 kadar stabil bir API değil henüz. BF1'de de durum aynen bu şekilde. İkisini de deneyip hangisinde daha çok verim alınıyorsa onda oynanmalı oyun. Ben de DX11 ile oynuyordum.

Takılmalara gelince miktar olarak RAM gayet yeterli. Eğer DX12 kullanıyorsanız da 11'de deneyin.
Ryzen 5 1500x
Sapphire RX580 8GB Pulse
8GB DDR4 2400 Mhz bellekli sistemde BF1'de DX12 açınca oyunun kilitlenmesini merak ediyordum demek ki bundanmış.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı