BF4 için İdeal Sistem Önerisi

Grizzly

Hectopat
Merhaba arkadaşlar foruma yeni geldim konuyu doğru yere açtım mı bilmiyorum fakat ben bir bilgisayar toplamak istiyorum. Toplamak istediğim bilgisayarda şuan ki CoD:Ghosts BF4 gibi oyunları çok rahat bir şekilde oynamak istiyorum. Maksimum 4000 TL'm var ve monitör dahil önermenizi isteyeceğim.
Aslında kendim bir şeyler toplamayı deneyebilirdim fakat aşırı bir bilgim yok.

Not: Aslında istediğim Mac bir bilgisayar alıp onu BootCamp ile kullanmaktı fakat ne gerek var o kadar para vermeye (yaklaşık 5500 TL) deyip Windows bir pc toplamayı düşündüm .

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta Seviye Oyun Sistemleri – Performans
İşlemci
Intel Core i5-4670K​
AMD FX-8320​
Anakart
MSI Z87-G43​
Asus M5A97 R2.0​
Ekran Kartı
Power Color R9 280X​
Asus GTX 770 DirectCU II​
Ortak Bileşenler
Bellek
GSKILL Ripjaws 8GB 1600MHZ​
Sabit Sürücü
Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM​
Ses kartı
Tümleşik​
Hoparlör
Yok​
Monitör
AOC 23.6″ E2461FWH​
Klavye/Fare
Microsoft Wireless Desktop 3000 set​
Kasa
Cooler Master N400​
Güç Kaynağı
Kasaya dahil 600 watt​
Toplam
1256$ + KDV
1165$ + KDV

1256$ + KDV = 3260 Tl yapıyor.

Ekran kartını bunla değiştirebilirsin :
http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=69653

Kasayı da bunla değiştirebilirsin :
http://www.vatanbilgisayar.com/Bilg...atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=55446

Xəyal'in 2. önerdiği sistemde bellekleri 1600 MHz, ekran kartını R9 290 Tri-X yaparak daha ucuz ve bir bakıma daha iyi bir sistem yapılabilir.

Beyler herkese teşekkür ederim yani bunların isimlerin biliyorum ve bazılarını tanıyorum fakat bana bunlar hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz ? Hangisiyle kaç fps alıp ne kadar kullanabilirim gibi. Çünkü bir bilgisayar alıp 3-4 sene kullanmadan yeni bilgisayar toplamak istiyorum. Biraz ileriye dönük sistemler için fiyatlar artar mı ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı