BGA yapılmış R7 265 almak ne kadar mantıklıdır?

Bütçe
800

BURKOZA

Kilopat
Yer
Şarköy, Tekirdağ, Türkiye
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, bana mantıklı gelmiyor baştan söyleyeyim ama yani artık bilgisayarda cidden fazla işim olmadığından ötürü sadece idare etsin, arada kafa dağıtmalık Valorant oynatsın diye bu kartı alıyorum ve sizin de fikirlerinizi almak isterim. Arkadaş 750 TL'ye satıyor bu kartı, 2 GB ve çift fanlı kart. Fakat 1 kere BGA yani lehimleri yeniletme işlemi yaptırmış sanırsam ve okuduğum kadarıyla bu işlem yapılan kartların ne kadar dayanabileceği belli olmadığından Rus ruleti oynamak gibi bir şey yani elimizdeki kartı altıpatlar olarak düşünmemiz gerekir bu durumda. Siz ne dersiniz?

Dostum piyasaki eski kartların çoğu tamirlidir 750TL'ye R7 265 almak yerine gidip 1030 vs alman daha mantıklıdır o bütçede. Performansları yakın zaten garantili 1030 bulursun o paraya.

Dostum piyasaki eski kartların çoğu tamirlidir 750TL'ye R7 265 almak yerine gidip 1030 vs alman daha mantıklıdır o bütçede. Performansları yakın zaten garantili 1030 bulursun o paraya.
Peki hocam o zaman ben farklı kartlara da bir göz atayım, yani amacım dediğim gibi artık zaten öyle fazla oyun oynama hevesim de kalmadı açıkçası ne yalan söyleyeyim. Arada GeForce Now ile ETS2 oynuyorum sadece o kadar bir de Hitman serisini çok severim, ki onu da aynı şekilde GFN'den oynuyorum. Bir tek işte Valorant ve CS:GO için almak istiyorum, dediğiniz gibi o da olabilir ben bi' bakayım en iyisi.

Peki hocam o zaman ben farklı kartlara da bir göz atayım, yani amacım dediğim gibi artık zaten öyle fazla oyun oynama hevesim de kalmadı açıkçası ne yalan söyleyeyim. Arada GeForce Now ile ETS2 oynuyorum sadece o kadar bir de Hitman serisini çok severim, ki onu da aynı şekilde GFN'den oynuyorum. Bir tek işte Valorant ve CS:GO için almak istiyorum, dediğiniz gibi o da olabilir ben bi' bakayım en iyisi.
Valorant ve CS:GO için işlemcin de önemli ETS 2 vs oynarsın RX550 ile 1030 performansı yakın RX550 biraz daha iyidir %2-3 vs 1080p Kirkenes maden yolunda kasmadan oynuyorum Orta-Yüksek ayar karışık MP oynamicaksan zaten FPS'in daha yüksek olur. Valorant ve CS konusunda işlemcini belirtirsen alacağın değerleri söylerim.

Ömrü bitmişse çipin ne kadar yenilerse yenilesin bacakları çalışmaz. Ne kadar ve ne yoğunlukta kullanıldığına bağlı. Yenileme yapılmışsa eski bir çiptir zaten ve fazla ömrü kaldığını sanmıyorum. Ablamın bilgisayarı durup dururken bozuldu geçen ay benim elimde. Yeni anakart spariş verdim ben ona. Sorunu çözemezsem yeni laptop alcam mecbur. Ben hiç kurcalamadım, ısınma sorunu da yoktu. Durup dururken işlemcisi patladı. Arıza tespit yaptığımda tespit ettim.

Valorant ve CS:GO için işlemcin de önemli ETS 2 vs oynarsın RX550 ile 1030 performansı yakın RX550 biraz daha iyidir %2-3 vs 1080p Kirkenes maden yolunda kasmadan oynuyorum Orta-Yüksek ayar karışık MP oynamicaksan zaten FPS'in daha yüksek olur. Valorant ve CS konusunda işlemcini belirtirsen alacağın değerleri söylerim.
i5-4460 hocam. + 8 GB 1600 MHz DDR3 Çift kanal RAM (2x4GB)

Yeni konular

Geri
Yukarı