R7 265 karta Reballing işlemi yapılmalı mı?

Ömür25

Hectopat
2 hafta önce ASUS R7 265 almıştım (750TL), renk sorunu yaşıyordum ve 2 gün önce oyun oynarken sistem donup kapandıktan sonra görüntü vermemeye başladı. Bilgisayarcıya bıraktım adam bana chipsetinde kısa devre var 300TL masrafı var dedi. İşlem gören ekran kartları pek dayanmıyor tekrar bozuluyor bunda da öyle olur mu diye sorunca yok hayır biz makine kullanarak yapıyoruz sen düzgün kullanıp 3-6 ayda bir bakımını yaparsan bir şey olmaz dedi. Benim bildiğim kadarıyla reballing yaptırdıktan sonra da kart kısa süre içinde bozulabiliyor ama adam bana bir şey olmaz dedi.

Sizce yaptırmalı mıyım?
Daha uyguna bir şekilde halledebilir miyim?

Kesinlikle yeni ekran kartı alamam zaten tüm birikimimi ona verdim, şu an A10-5800b APU kullanıyorum (HD7660D) çok yetersiz kalıyor bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son çare olarak yapılabilir. Bir sene de gidebilir üç ay da gidebilir.

Kendim hava tabancasıyla ısı uygulamam mı daha iyi olur parayı verip makine kullanarak yaptırmak mı?
Bu işlem için yapabilir misiniz, emin değilim. Bilene yaptırmak daha iyi olur.

Bu işlem için yapabilir misiniz, emin değilim. Bilene yaptırmak daha iyi olur.
Anladım, cevabınız için teşekkür ederim. Büyük ihtimalle parayı verip bir kereliğine yaptırırım, eğer daha sonra benzer sorunlar olursa bu sefer fırınlar veya ısı tabancasıyla ısıtır kendim çözmeyi denerim. Olmazsa masama koyacağım bir süse 750 TL vermiş olacağım :/

Tamamdır hocam. Deneyebilirsiniz. Maalesef böyle durumlar yaşanabiliyor.

Yaptırdın mı? Ve reballing yaptığına/yapacağına emin misin? Bazen böyle diyip fırınlıyorlar.
Daha yaptırmadım yaptırıp yaptırmayacağıma daha karar vermedim. Güvendiğim yer diyebilirim, bizim bölgede adam akıllı her işten anlayan bir orası var. Mesela bir kaç ay önce çok fazla bios sürümü değiştirmekten anakartımın biosunu çökertmiştim bölgedeki tüm bilgisayarcılara götürdüm hepsi at çöpe yapılmaz derken orası aldı yaptı.

Geri
Yukarı