Bianchi MONTANA D Nasıldır?

Batın Türk

Kilopat
Makaleler
47
Merhaba, yakın zamanda bisiklet almayı planlıyorum. Bianchi MONTANA D hoşuma gitti. Sizce Bianchi MONTANA D nasıldır? Kullanan arkadaşlar var mı? Varsa yorumları neler? Ve işin ustası @BilgisayarKurdu'dan da bir yorum alalım (y).

Montana_D.jpg

Çift amortisörlü bir bisiklet enerjini boşa harcatır. Onun yerine tek amortisörlü bisikletlere yönel. Hem ağırlık hemde fiyatı olması gerekenden fazla olmasını sağlıyor. Bu fiyat aralığında ikinci ele yönel istersen. @BilgisayarKurdu ve @Bulut Uzer de aynı şekilde önerir sanırım.
Bisiklet tercih ederken

Kullanım tipine göre değişecektir ama bu fiyat aralığında temiz ve ikinci el sana uygun bisikletler bulabilirsin. Buna bu parayı vermeye değmez.

Bu fiyata göre ikinci el Giant, Scott, Trek, Ghost, Kron marka all mountaint bisikletlere yönelmeni tavsiye ederim.

Aslında ikiknci el taraftarı değilim. Biliyorum sıfır gibi ürünler var ama içim rahat etmiyor bir türlü. Dediğiniz markalara bakacağım. Özellikle frenlerinin mekanik diskli olmasını istiyorum. Ama dediğim gibi ikinci el taraftarı değilim (y).

@BilgisayarKurdu

Birincisi mekanik disk frenler Allah'ın belası bir fren sistemidir :) Yeryüzüne insanlara acı çektirmek için inmiştir.
Tek taraflı piston yapısı ve tel ile gücü iletmesi de zaten performans konusunda pek ilerilere taşıyamıyor bu sistemi.
Hal böyle olunca rotorlara sıvı teması söz konusu olunca anında fren performansına da yansır bu.
Oto yıkamada köpüklü banyo falan yaptıramazsın, 1 hafta frenlerin eski performansına dönmesini beklersin.
Bisikletin bütünü hakkında @Frknhrmnc gerekli yorumu yapmış zaten.

Ailenden de destek alarak şu bütçeyi zorla, altına güzel bir GIANT REVEL 1 falan çek. İyi bir pazarlık ile 1000TL'den alınabilir.
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı