Bianchi RCX 326 Arka aktarıcı

Hakkını aramaktan başka yolun yok. Bunun için sert çıkman gerekecek, değişim için geç olabilir belki fakat temiz bir ayar için değil. Ek olarak ortada herhangi bir uyumsuzluk varsa bu tamamen kendi suçudur. Böyle bir durumda çıkar telefonunu sizi ve işletmenizi paylaşacağım diyerek fotoğrafını çek. En azından susmayacağını bilir.

Canım bak, sana takmış oldukları aktırıcı 6S uyumlu; tam modeli ise RD-TY21-A-GS
Shimano resmi sayfasından da kontrol edebilirsin, "Rear Speed 6S yazar"; RD-TY21-A-GS
Haliyle en az 2 viteste, her ne ayar yapılırsa yapılsın mutlaka ama mutlaka kararsızlık yaşatır - vites tam oturmaz - ayar tutmaz.
Sana çok yüksek fiyattan çok düşük model bir aktarıcı takılmasının yanı sıra, uyumsuz da bir aktarıcı takılmış. Üstüne üstlük bu aktarıcı yalnızca 35TL; Shimano Arka Vites RD-TY21-B Tourney 6S Kısa Tourney'in diğer serileri 50-55TL olduğu için ucuz olanı takmış.

Valla dolandırılmış desem yeridir. Bekle ben bisikletçiyi bulmaya çalışıyorum, gerekirse konuşurum senin için. Farkındaysan aktarıcıyı ayrı önerdim - bisikletçiyi ise ayrı önermeye çalıştım konu başında. Keşke Muğla'da tanıdık birileri olsa yazdım :) Sebebi buydu anlayacağın.

Tek başına böyle şerefsiz insanlarla muhalefete girme, yapmışsın bir yanlış, lafımızı dinle ikincisini yenileme. Bekle adamı bulup konuşalım, anlaşalım, ondan sonra götür.
Bana adını ve yaşını söyle, sabah işletmeyi arayıp konuşacağım. Eğer ki hatalarını kabul eder ve insanca yaklaşırlarsa sana söylerim, gider yaptırırsın. Yok esnaflığa devam ederse tüm mecralarda rezil ederiz elimizden geldiğince.

Son düzenleme:
Canım bak, sana takmış oldukları aktırıcı 6S uyumlu; tam modeli ise RD-TY21-A-GS
Shimano resmi sayfasından da kontrol edebilirsin, "Rear Speed 6S yazar"; RD-TY21-A-GS
Haliyle en az 2 viteste, her ne ayar yapılırsa yapılsın mutlaka ama mutlaka kararsızlık yaşatır - vites tam oturmaz - ayar tutmaz.
Sana çok yüksek fiyattan çok düşük model bir aktarıcı takılmasının yanı sıra, uyumsuz da bir aktarıcı takılmış. Üstüne üstlük bu aktarıcı yalnızca 35TL; Shimano Arka Vites RD-TY21-B Tourney 6S Kısa Tourney'in diğer serileri 50-55TL olduğu için ucuz olanı takmış.

Valla dolandırılmış desem yeridir. Bekle ben bisikletçiyi bulmaya çalışıyorum, gerekirse konuşurum senin için. Farkındaysan aktarıcıyı ayrı önerdim - bisikletçiyi ise ayrı önermeye çalıştım konu başında. Keşke Muğla'da tanıdık birileri olsa yazdım :) Sebebi buydu anlayacağın.

Tek başına böyle şerefsiz insanlarla muhalefete girme, yapmışsın bir yanlış, lafımızı dinle ikincisini yenileme. Bekle adamı bulup konuşalım, anlaşalım, ondan sonra götür.
Çok teşekkür ederim. Yerin tam ismini öğrenmeye çalışacağım. Bu arada ben dersimi aldım. Sanırım tek güvenebileceğim yer artık Velomaris olacak. Birçok kişinin geri bildirimi tam puan. Kendileride bisikletten çok iyi anlarlar ve profesyoneller.

Tamamdır Ömer, bu forum aracılığı ile devam etmesi daha faydalı olur. Steam'den ekleyebilirsin yine de, ismim yine aynı. Yarın öğlen konuşurum, aktarıcıyı değiştirmesini söylerim. İnsan gibi karşılarsa ben de sana söylerim, güzelce yaptırırsın. Bisikletforum üzerinden de Muğla içerisinde kaliteli esnaf var mı yok mu soruştururuz, bir daha oraya gidersin. Ama tamiri - parça değişimini - vites ayarı yapmasını bir an önce öğrenmeye başlamalısın :) Böyle olmaz yani.

Tamamdır Ömer, bu forum aracılığı ile devam etmesi daha faydalı olur. Steam'den ekleyebilirsin yine de, ismim yine aynı. Yarın öğlen konuşurum, aktarıcıyı değiştirmesini söylerim. İnsan gibi karşılarsa ben de sana söylerim, güzelce yaptırırsın. Bisikletforum üzerinden de Muğla içerisinde kaliteli esnaf var mı yok mu soruştururuz, bir daha oraya gidersin. Ama tamiri - parça değişimini - vites ayarı yapmasını bir an önce öğrenmeye başlamalısın :) Böyle olmaz yani.
Benim bildiğim marmariste en sağlıklı yer Velomaris. Ama artık anladımki bu devirde babama bile güvenmeme gerek. Zaten anlamalıydım zamanında. Bisikleti ilk aldığım gün yetkili servis o nokta olduğu için orda bisiklet montajı yapıldı ve hiçbirşey anlamadım birtek gidonu sıktı ne vites ayarı ne birşey yapmıştı. Bundan sonra akıllandım zaten. Kimseye danışmadan kafama göre iş yapmayacağım.

Dün Bisikletforum'da "Hakkımı arayacağım, yarın gidip konuşacağım" gibi şeyler yazmışsın tam hatırlamamakla beraber :) Dün bir iletişim kurdun mu? Ona göre şimdi arayacağım.
Dün cevap veremedim kusura bakmayın. Sırf "mi" ekini ayrı yazmadım diye 1 gün forumdan yasaklandım. Gereken cevabı bisikletforum.com'a verdim. Adam neredeyse dövecekti.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı