Bıçak tavsiyesi

• Konuyu başlatan saY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 844

saY

Hectopat
Profesyonel değilim, evde yemek yapmayı seviyorum. Kaliteli ve ucuz bıçağa ihtiyacım var. Aşağıdaki ürünlere baktım, bunların keskinliği nasıldır? Paslanır mı? Tahta saplı olan makinede yıkanır mı?
.
.
100TL altı başka önerilere de açığım.

Bıçak makineda yıkanmaz. Elde yıkanır kurulanır.. Körelene kadar kullanılır. Yıkarsan kısa sürede körelir.
Surbısa marka doğrama bacağı alabilirsin. Osmaniye civarında ise Ali marka epey meşhurdur. Bıcaklarda çok kalitelidir.

Bıçak makineda yıkanmaz. Elde yıkanır kurulanır. Körelene kadar kullanılır. Yıkarsan kısa sürede körelir.
Surbısa marka doğrama bacağı alabilirsin. Osmaniye civarında ise Ali marka epey meşhurdur. Bıcaklarda çok kalitelidir.

İnternetten alacağım. Sürbisa markasına baktım da 3'lü setleri 150TL civarında. Şu sıralar market alışverişini de internetten yaptığım için biraz bütçe açığı oluşuyor. :)

Kız arkadaşım aşçılıkla ilgileniyor ve sanırım aşçı olacak. Karaca'nın bıçaklarını, takımlarını ve bıçaklıklarını kalitesiz buluyor kendisi.

Daha kalitelilerinin olduğuna eminim fakat fiyat da o oranla artıyor. Aşağıdaki 5 tanesinin 87.99'a geldiği gibi tabiri caizse daha ''F/P'' bir öneri lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı