Biçimlendirilmiş HDD'den veri kurtarılabilir mi?

tozhan

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, herkese iyi sosyaller. Geçen gün bilgisayara Windows 10 kurarken hard diskimi kullandım ve yedeklerimde aynı hard diske atmıştım. Bundan sonra belki bilmediğim için belki de tek yol o olduğu için biçimlendirmek zorunda kaldım ve içindeki dosyaları da silmek zorunda kaldım. Yaklaşık 50 - 60 GB dosya vardı içinde, bunları kurtarabilme ihtimalim var mıdır? Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, herkese iyi sosyaller. Geçen gün bilgisayara Windows 10 kurarken hard diskimi kullandım ve yedeklerimde aynı hard diske atmıştım. Bundan sonra belki bilmediğim için belki de tek yol o olduğu için biçimlendirmek zorunda kaldım ve içindeki dosyaları da silmek zorunda kaldım. Yaklaşık 50 - 60 GB dosya vardı içinde, bunları kurtarabilme ihtimalim var mıdır? Herkese şimdiden teşekkür ederim.
Dosya kurtarma programları ile kurtarma imkanın var.

Biçimlendirdiysen artık imkansız gibi bir şey.

önerebileceğin bir program var mı acaba
Ucuz etin yahnisi yenmiyor. Recuva öneririm ama en berbatı. Disk Drill programı var, LLF atsan da kurtarıyor. Özel biçimlendirme teknikleri kullanmadıysan diski aldığından itibaren bütün dosyalarını kurtarabilirsin. Tek sıkıntısı çok çok uzun sürüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ucuz etin yahnisi yenmiyor. Recuva öneririm ama en berbatı. Disk drill programı var, LLF atsan da kurtarıyor. Özel biçimlendirme teknikleri kullanmadıysan diski aldığından itibaren bütün dosyalarını kurtarabilirsin. Tek sıkıntısı çok çok uzun sürüyor.

Piyasada adamakıllı program yok. Korsan kullanmaya kalkarsan zaten virüs yeme olasılığın çok yüksek. Adamlar dolar bazlı satıyor üyeliklerini. En son bu işlere giriştiğimde 30 GB veriyi 84 saattir kurtarmaya çalışıyordu. Çok işlevli programlar değiller.

Piyasada adamakıllı program yok. Korsan kullanmaya kalkarsan zaten virüs yeme olasılığın çok yüksek. Adamlar dolar bazlı satıyor üyeliklerini. En son bu işlere giriştiğimde 30 GB veriyi 84 saattir kurtarmaya çalışıyordu. Çok işlevli programlar değiller.
3 adet diskteki dosyaları Disk drill programı ile kurtardım. Tek sorun zamanı çok yiyor. Cr"ck dediğim gibi önermem ama mecbur kalıyorsun. Recuva uygulaması kurtarır ama yüzeysel.

Geri
Yukarı