Bozuk HDD'den veri kurtarılabilir mi?

Tunahan Arık

Hectopat
Lenovo marka harici bir HDD vardı. Bilgisayardan çekip takma sonucu birden bozulmuştu. Bilgisayar artık diski görmüyordu (7-8 yıl oldu). O zamanlar 3 kadar farklı veri kurtaracağını iddia eden yere göndermiştik fakat herhangi bir sonuç alamadık. Hatta döndüğünde artık üzerindeki ışığı da yanmıyordu. Şimdi aklıma geldi bu alandaki programların da yol aldığını düşünerek, evde kendim bu diskten veri kurtarabilir miyim?

Lenovo marka harici bir HDD vardı. Bilgisayardan çekip takma sonucu birden bozulmuştu. Bilgisayar artık diski görmüyordu (7-8 yıl oldu). O zamanlar 3 kadar farklı veri kurtaracağını iddia eden yere göndermiştik fakat herhangi bir sonuç alamadık. Hatta döndüğünde artık üzerindeki ışığı da yanmıyordu. Şimdi aklıma geldi bu alandaki programların da yol aldığını düşünerek, evde kendim bu diskten veri kurtarabilir miyim?

Windows disk yöneticisini açıp oradaki bilgilere bakar mısınız RAW formatı yazıyorsa kurtarılır.

Bunun yanı sıra gönderdiğimiz yerlerin profesyonel olduğunu pek söyleyemem ikisi tanıdık bilgisayarcı, diğeri ise internette denk geldiğimiz başka bir bilgisayarcıydı :(.

Kontrol edeceğim.

Ben bunun gibi bir hata almıştım. Sürücü RAW formatına dönmüştü düzelttim.
Eğer sorun aynı işe çözümünü anlatmıştım ben daha önce şurada.

Son düzenleme:
Yok hocam disk yöneticisinde de görünmüyor.
Kapağını açtım Lenovo markaydı, içinden Seagate HDD çıktı normal mi bu yoksa bizim diski yürütüp yerine bunu mu yollamışlar 😅.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı