Big Sur Hackintosh AMD Monterey güncellemesi nasıl yapılmalı?

tumetikaan

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar biraz araştırdım ama bir çözüm göremedim.

OpenCore AMD Big Sur kullanıyorum. Ancak temiz kurulum ile Monterey'e geçmeyi planlıyorum.

Beta olarak değil dağıtılmış gerçek sürüm ile sıfırdan kurulum yapmak istiyorum. Mevcut kext yedeklerini nasıl alacağım?

Aldıktan sonra nasıl yükleyeceğim. Mevcut EFI'yi configratör ile alıp kurulum imajı içerisindeki EFI ile değiştirsem kurulum gerçekleşir mi?

Forumda dağıtılmış sürüm beta olarak görünüyor. Bana bu konuda yardımcı olacak bilgi verecek arkadaşlara şükranlarımı sunarım :)

Sistem güncellemesine Monterey düşmüş. Direkt güncellesem temiz kurulum olmayacak sanırım.

Eğer hazır bir imaj bulabilirsen temiz kurulum yapabilirsin teknik olarak. Kendi EFI'ni imaji yazdırdıktan sonra oluşan EFI ile değiştirirsen kendi EFI dolayısıyla kextlerini kullanmış olursun. İmaj konusunu @Yiğit Gençer'e sormak lazım.

Mevcut EFI yedeğimi hangi yazılım aracı ile almamı tavsiye edersin? Clover configratör son sürümle denesem mi acaba?

Mevcut EFI yedeğimi hangi yazılım aracı ile almamı tavsiye edersin? Clover configratör son sürümle denesem mi acaba?
Bunun için bir program kullanmana gerek yok, macOS üzerinde isen “sudo diskutil mount EFI” komutunu terminalden yaz. EFI klasörü açıldıktan sonra masaüstüne atıp yedeğini o şekilde alabilirsin.

Ben Yiğit Gençer'in imajı ve Ryzentosh EFI ile başarılı kurulum yaptım.

Ben Yiğit Gençer'in imajı ve Ryzentosh EFI ile başarılı kurulum yaptım.
Big Sur da ki kextlerini ve config dosyalarını kullandın mı? Yoksa doğrudan indirip kuruluma mı geçtin?

Son düzenleyen: Moderatör:
İmaj konusunu @Yiğit Gençer'e sormak lazım.
İmajlar çok yakında siteye eklenecek. Şu aralar bilgisayar sıkıntısı çekiyorum ama sorun kısa sürede çözülecek. Big Sur'dan Monterey'e güncellemek için OpenCoru'u, Kextleri ve AMD yamalarını güncelleyiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı