Hackintosh Monterey seri numarası nasıl değiştirilir?

Hilmi Çoban

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
RAM
8 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
WD SN730 M2 NVME SSD
Ekran kartı
Intel Dahili Grafik
İşlemci
Intel i5-10210U
Hackintosh Monterey kurdum ve 12.4 sürümüne güncelledim. Seri numarası değiştirilmesi gerekiyormuş. SMBIOS ile de uyumlu olması lazım diyorlar. Nasıl seri numarasını değiştirebilirim? Ben sadece Adobe Photoshop ve Lightroom kullanıp internette geziniyorum. Bunun için seri numarasını değiştirmeme gerek var mı?

Apple servisleriyle işiniz yoksa pek gerek yok ama değiştirmeniz iyi olur. Windows hala kuruluysa bu rehber ile MacBookAir9,1, MacBookAir8,2 veya MacBookPro16,1 olarak ayarlayabilirsiniz.
Windows kurulu değilse OpenCore Configurator ile PlatformInfo kısmından sağ üstteki save config.plist tikleyip aşağıdan model seçip ayarlayabilirsiniz.

Apple servisleriyle işiniz yoksa pek gerek yok ama değiştirmeniz iyi olur. Windows hala kuruluysa bu rehber ile macbookair9, 1, macbookair8, 2 veya MacBook Pro16, 1 olarak ayarlayabilirsiniz.
Windows kurulu değilse OpenCore Configurator ile platformınfo kısmından sağ üstteki Save config.plist tikleyip aşağıdan model seçip ayarlayabilirsiniz.

Teşekkürler hocam. Apple servislerinin hiçbiriyle işim yok çünkü Apple iPhone telefonum veya tabletim yok. Sadece Adobe uygulamalari- DaVinci ve Steam'den Total War oynuyorum 😂 yine de bir bakıp yapmaya çalışayım. Bir şey olurda bozulur sistem açılır diye yapmaya çekiniyorum açıkçası :)

Yeni konular

Geri
Yukarı