Bildiri yayınlayan Ergun Mengi'ye tutuklama talebi

Herkese selamlar.

TV'de denk geldim:
IMG_20210413_000329.jpg

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 104 emekli amiralin bildirisine ilişkin soruşturmasında Ergun Mengi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Emekli amirallerin bildirisine ilişkin soruşturmada savcılık, serbest bıraktığı 13 şüpheli için sulh ceza hakimliğinden adli kontrol talep etti.

Kaynak: Son dakika: Darbe imalı bidiri soruşturmasında Ergun Mengi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Bildirinin değiştirildiği yönünde bir iddia vardı fakat gerçekliği konusunda şüphem var, ayrıca bu bildiri darbe iması taşımıyor, emekli askerler darbe yapamaz. Yapmak isteseler böyle yapmazlar idi diye düşünüyorum, ki o 104 askerin birçoğu vatansever paşalar, özellikle cem gürdeniz.

Değiştirme konusu numara gibi. 100 kişi en son burada ne yazıyor diye okumadımı yani bu kadar enayilik olur mu? Uzun bir metinde değil.
Hocam emekli olsalar dahi onlardan emir alacak bir sürü asker var. Kimleri kimleri yetiştirmişlerdir. Kaç yıl orduda çalışmışlar. Minnet borcu vardır insanların.
Vatansever kısmı ise fetöcülerde çok vatanseverdi, bilemiyorum.

Benim insanlara kızdığım nokta yukarıda da söyledim. Şu anki hükümet kendi oy verdikleri parti olsa bu nasıl olur diye ortalığı karıştırırlardı. Ama kendi sevmedikleri parti olunca özgürlük kardeşim diyorlar.
Keza aynı şey diğerleri içinde geçerli. Şu anki hükümeti destekliyorlar. Hemen darbe darbe diyorlar. Başka parti olsa diyecekler ki özgürlük.

Buradaki asıl meselelerden biride benim için budur, bir ikiyüzlülük var.

Değiştirme konusu numara gibi. 100 kişi en son burada ne yazıyor diye okumadımı yani bu kadar enayilik olur mu? Uzun bir metinde değil.
Hocam emekli olsalar dahi onlardan Emir alacak bir sürü asker var. Kimleri kimleri yetiştirmişlerdir. Kaç yıl orduda çalışmışlar. Minnet borcu vardır insanların.
Vatansever kısmı ise fetöcülerde çok vatanseverdi, bilemiyorum.

Benim insanlara kızdığım nokta yukarıda da söyledim. Şu anki hükümet kendi oy verdikleri parti olsa bu nasıl olur diye ortalığı karıştırırlardı. Ama kendi sevmedikleri parti olunca özgürlük kardeşim diyorlar.
Keza aynı şey diğerleri içinde geçerli. Şu anki hükümeti destekliyorlar. Hemen darbe darbe diyorlar. Başka parti olsa diyecekler ki özgürlük.

Buradaki asıl meselelerden biride benim için budur, bir ikiyüzlülük var.

Her konuda var hocam ikiyüzlülük. Millet holigan gibi parti tutarsa sonumuz son değil.

Bu amirallerin hayatlarını araştırsan vatanseverlik konusunda gram şüphe etmezdin, ayrıca kim demiş FETÖ vatansever diye? Biz demedik bunu. Mavi vatanın fikir ve isim babasının vatan severliğinden kuşku duymak...

Neyse şu paşaların vatan severliğinden kuşku duyan biriyle ne konuşulur bilemiyorum, size başarılar hayatınızda.

Olması gereken şey. Bu ülkeye kimse öyle kinayeli imalı bildiri yayınlayamaz.
Oturma bölgemle okumama rağmen darbe imasını göremedim. Yardımcı olur musunuz?
Aynı adamın mecliste Atatürk'e Müslüman değil diyenlere cevap verdiği videoda var.
Seçim yaklaşınca Atatürkçü, seçim sonlanınca laikliğe sallayan bir insandan şaşırtmayan harekettir o.

Aynı adamın mecliste Atatürk'e Müslüman değil diyenlere cevap verdiği videoda var.
Bak sen şu işe, yani Cumhurbaşkanımız ikiyüzlü mü demek istiyorsun? Neyse, yine tahmin ettiğim gibi hükümet sevicileri toplanmış konuya. Kendi yarattığınız düzende, sıra size kalana kadar ses çıkarmayın.

Bak sen şu işe, yani Cumhurbaşkanımız ikiyüzlü mü demek istiyorsun? Neyse, yine tahmin ettiğim gibi hükümet sevicileri toplanmış konuya. Kendi yarattığınız düzende, sıra size kalana kadar ses çıkarmayın.
Bunlar çok fazla olmaya başladı bu sene, senin cevap verdiğin kişi ciddiye alınacak bir kişi değil o yüzden benim yaptığım gibi engelle geç, bunun amacının ne olduğunu biliyoruz zaten. Ben yönetici olsam şunları beş dakika tutmam burada da özgür bir platform işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı