Bilek güreşi artıları nelerdir?

One Face

Hectopat
Selamünaleyküm. Bilek güreşinde güçlenince gerçek hayatta da işimize yarıyor mu? Atılan yumruğun gücünü artırıyor değil mi?
Ve haricen ne gibi artıları oluyor?

Bilek gücünü kullanacagın yerlerde artısı olabilir ancak, atılan yumruğun gücü sırttan gelir. Kısaca kol, sırt ve yer yer omuzdan aldığın gücün üstüne gidersen yumrukların daha güçlü olur.

Bilek gücünü hayatımın çoğu noktasında kullanmıyorum ben bilek güreşi harici.

Bilek güreşi sadece bileği değil bilek teki hammer kısmını, bicepsi, omzu ve sırtı geliştirir. Bu bölgelerin güçlenmesi yaptığını bilek güreşi veya antrenmanına bağlı olarak gelişir. Evet dolaylı yoldanda olsa attığın yumruğu geliştirir ama seri ve güçlü yumruk atmak istiyorsan amacına göre antreman yapman gerekir.

Bilek güreşi sadece bileği değil bilek teki hammer kısmını, bicepsi, omzu ve sırtı geliştirir. Bu bölgelerin güçlenmesi yaptığını bilek güreşi veya antrenmanına bağlı olarak gelişir. Evet dolaylı yoldanda olsa attığın yumruğu geliştirir ama seri ve güçlü yumruk atmak istiyorsan amacına göre antreman yapman gerekir.
Ne antrenmanı yapmak gerekir?
Yok hocam. Bazen lazım oluyor. Bir keresinde sınıf mi basmışlardı resmen. Kavga etmedim ama az sinirlenmedim.
Acil durumlar için. Yoksa sicilimi kirletmek istemiyorum.

Dumbell alıp onunla yumruk atabilirsiniz boks torbası kullanabilirsiniz yalnız illaki kavgaya girmek zorunda kalacaksanız tek önemli şey yumruk değil acıya ve darbeye ne kadar dayanıklı olduğunuzda önemli.

Yumrukların farklı teknikleri var, her teknik farklı bölgelerin çalıştırılmasıyla atılır. Bilek güreşi yerine kum torbasıyla çalışmanızı öneririm. Boks torbasında tekniklerinizi çalışırken bu ürünle de refleks, hız ve isabet çalışabilirsiniz.

Geri
Yukarı