Bileşenleri Azerbaycan'dan Ucuza Alıp Satmak

Hevesimi kursağımda bıraktınız sağolun😐
Hocam bunu denemek istiyorum elinizde dandik bir işlemci varsa (intel işlemcilerde pinler yok ya) direk bir peluş ayının içine sokup Türkiye'den birine kargolayın bakalım sonuç ne olacak.

Kargo demeseydin gelip giderken yanımda perakende olarak getirip teslim edebilirim deseydin on numara iş olabilirdi. Ama kargoyu işin içine sokacaksan her türlü gümrüğe ve vergiye takılırsın maalesef:) Bir arkadaşım var mesela çok fazla Almanya'ya gidip geliyor. Gitmeden önce siparişleri alıyor getirebileceği kadar, karını koyuyor üzerine ve getiriyordu. Hatta bazısı kutusu önemli değil derse onları kutudan çıkarıp çantasına kendi eşyası gibi koyuyor daha fazla getirebiliyordu:)

Bu şekilde yaparım dersen olabilir:)

Kargo demeseydin gelip giderken yanımda perakende olarak getirip teslim edebilirim deseydin on numara iş olabilirdi. Ama kargoyu işin içine sokacaksan her türlü gümrüğe ve vergiye takılırsın maalesef:) Bir arkadaşım var mesela çok fazla Almanya'ya gidip geliyor. Gitmeden önce siparişleri alıyor getirebileceği kadar, karını koyuyor üzerine ve getiriyordu. Hatta bazısı kutusu önemli değil derse onları kutudan çıkarıp çantasına kendi eşyası gibi koyuyor daha fazla getirebiliyordu:)

Bu şekilde yaparım dersen olabilir:)
Sorun şu ki, universite okuyorum ve yurtdışına çıkmağa vaktim yok🙂 Yaz tatilinde düşünebilirim.

Değerli soydaşlarım öncelikle Azerbaycan'dan sevgıler saygılar, Azerbaycan'da fıyat ucuz ola bılır ama sınırda geçırmezler ve evet xray var son olarak sizin her zaman yanınızda olduqumuyz ıcın bızdede zam geldı neredeyse her şey aynı.öleceksek de bır yaşayacaksak da bir

Geri
Yukarı