[email protected] phishing midir?

xxxBL

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba bugün Türk Telekom adlı bir emailden [email protected] adlı emailden mail aldım mailde.

1645306864563.png

"Fatura ödemelerindeki gecikmeler nedeniyle yasal islemler hakkında bilgilendirme mektubumuz ektedir." mail çok yanlış görülmüyor ama Türk Telekom'un Türk Telekomünikasyon A.Ş. bu sitesine girince böyle bir maile sahip olmadıklarını görüyorum.
Ve koydukları PDF açılmıyor herhangi bir şey olur mu yoksa gerçek Türk Telekom maili mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
turktelekom.com.tr, resmi Türk Telekom domaini. Gerçek mail gibi duruyor, emin değilim. Maili gösterecek şekilde atar mısınız?

Düzenleme: Sanırım phishing mail. Yazım yanlışları mevcut.

• Türk Telekom adına gönderilen fatura bilgilendirme e-postasının [email protected] adresinden geldiğine emin olunuz. Bu adres dışında gelen Türk Telekom e-faturalarına lütfen itibar etmeyiniz.
  • Fatura bilgi sorgulama ve ödeme için Kurumsal (TÜRK TELEKOM - KURUMSAL ONLİNE HİZMET MERKEZİ) ve Bireysel (https://ett.turktelekom.com.tr) Online Hizmet Merkezi sayfalarına yönlendirilirsiniz. Bu sayfalar dışında başka bir adrese yönlendirilirseniz lütfen sayfayı kapatınız.
  • Dolandırıcılık amaçlı hazırlanan adresi ziyaret ettiyseniz ve ilgili “İndir” butonuna tıkladıysanız, bilgisayarınızı güncel bir anti-virüs yazılımı ile temizlemenizi öneririz.
  • Sitede böyle bir makale var.
  • Türk Telekomünikasyon A.Ş.

Geciktirdiğim birkaç fatura vardı o da 2-3 ay önceden kalma.

Geciktirdiğiniz fatura gerçekten varsa önemli olabilir. Aksi taktirde boş bir mail derim ben.

İddia ettiğiniz [email protected] adresi göremiyoruz. Mailin oradan geldiğine emin misiniz?

Fikrim: TT asla ve asla aremınder adında bir PDF yollamaz. Oltalama saldırısı.

1645307557615.png

PDF'i açtığım için herhangi bir bilgim saldıran kişinin eline geçebilir mi?

Merhaba bugün Türk Telekom adlı bir emailden [email protected] adlı emailden mail aldım mailde.

Eki Görüntüle 1310525

"Fatura ödemelerindeki gecikmeler nedeniyle yasal islemler hakkında bilgilendirme mektubumuz ektedir." mail çok yanlış görülmüyor ama Türk Telekom'un Türk Telekomünikasyon A.Ş. bu sitesine girince böyle bir maile sahip olmadıklarını görüyorum.
Ve koydukları PDF açılmıyor herhangi bir şey olur mu yoksa gerçek Türk Telekom maili mi?

Phishing saldırısı. Hiçbir firma PDF eki yollayarak fatura işlemleri(vergi dairesi işlemleri dışında) yollamaz. Ayrıca yazım yanlışları mevcut. Bu sebepten phishing.

Phishing saldırısı. Hiçbir firma PDF eki yollayarak fatura işlemleri(vergi dairesi işlemleri dışında) yollamaz. Ayrıca yazım yanlışları mevcut. Bu sebepten phishing.

Herhangi bir şey gelir mi başıma PDF'i açtığım için?

Geri
Yukarı