Hpstore.com.tr güvenilir midir?

yoshinon43

Yoctopat
Daha fazla  
Hpstore.com.tr de bir laptop beğendim. Araştırdığım kadarı ile HP'nin orjınal sitesi değilmiş, şikayetvar.com'da siteyi arattığım zaman da birçok şikayet olduğunu gördüm. Tam olarak emin olamadım güvenilirliğinden, yardım eder misiniz?

Şikayetvar sitesinde okuduğum şikayetlere göre değerlendirirsem sattıkları ürünlerin arkasında durmuyorlar. İade ve değişim departmanı vasat. Bunu göz önünde bulundururarak satın alabilirsin.

Şikayetvar sitesinde okuduğum şikayetlere göre değerlendirirsem sattıkları ürünlerin arkasında durmuyorlar. İade ve değişim departmanı vasat. Bunu göz önünde bulundururarak satın alabilirsin.

Bende o konuya takıldım iade işlemleri haricinde sahte ürün gönderimide yapılmış.

HP Türkiye ofisi bulunduğu sürece yasal olarak bu domain HP Türkiye ofisine aittir ve kullanımda olmasa dahi başkası alamaz. Türkiye'de ki alan adı düzenlemeleri gereği herkes her istediği alan adını alamıyor. Sonu com.tr ile biten bir alan adını alacaksanız ve bu alan adı bir kurumsal firmaya aitse yüksek ihtimalle size vermeyeceklerdir. Yani buradan sitenin dolandırıcı ya da 3.parti satıcı olma olasılığı düşük. Ancak HP yetkili bayisine ya da doğrudan HP Türkiye ofisine ait olabilir. İade değişiim konuları ise o anda sizinle ilgilenen yetkiliye bağlı. Her markada, her sitede aynı sorunları yaşamanız ihtimali vardır. Ancak bir site, satıcı özellikle iade/değişim işlemlerini zorlaştırmasıyla biliniyorsa da çok da şansını zorlamamak lazım. Yasal olarak sonuçta istediğinizi elde edersiniz sorun olmaz ama bu konuda harcayacağınız çaba değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı