Bilgisayar 1-2 saniyeliğine takılıyor

weirdcore

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar, iki gündür bilgisayarım kısa aralıklarla 1-2 saniyeliğine takılıyor. Fare hareket etmiyor, oyun oynuyorsam oyun takılıyor. Mesela oyun oynarken takıldığı anda fareyi sola götürüyorum ama donduğu için ekran sola dönmüyor. 1-2 saniye geçince bir anda fareyi götürdüğüm yere dönüyor. Windows'u sıfırladım ama sorun düzelmedi. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yillar once boyle bi sorun yasamistim ben de. SSD+HDD olan MSI bi laptoptu. HDD bozulmustu, yani HDD calisiyordu ama ara ara takiliyordu. MSI Crystal Disk Info adinda bi program onermisti, sanirim HDD yi uykuya girmekten alikoyuyordu.

Testleri elimden geldiğince hızlı yapıp paylaşacağım arkadaşlar. İşlemci sıcaklığı boşta 40 derecelerde. Ve bir arkadaşımız yazmış o yazınca aklıma geldi. Senelerdir SSD'yi neredeyse dolu kullanıyordum, bir sorun yoktu, dün boşalttıktan sonra başladı bu sorun.

Hocam bendede bazen ekran kararıyor ve donuyordu @Murat5038 hocamın bu konusu sayesinde çözmüştüm sizde deneyebilirsiniz.

.

Hocam bende de bazen ekran kararıyor ve donuyordu @Murat5038 hocamın bu konusu sayesinde çözmüştüm sizde deneyebilirsiniz.

Bakayım, çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    209,9 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    1,2 MB · Görüntüleme: 40

Geri
Yukarı