Bilgisayar 15 saniyeliğine donup takılıyor

veriyolu

Kilopat
Daha fazla  
Masaüstünde olsun, oyunda olsun ve ya internette olsun, düzenli aralıklarla 20 dakikada bir ya da 15 dakikada bir görüntüm 10-15 saniye filan takıla takıla devam ediyor sonra normal akıcı şekline dönüyor. Sorun nedir ve yahut ne kaynaklıdır acaba?

Masaüstünde olsun, oyunda olsun veya internette olsun, düzenli aralıklarla 20 dakikada bir ya da 15 dakikada bir görüntüm 10-15 saniye filan takıla takıla devam ediyor sonra normal akıcı şekline dönüyor. Sorun nedir ve yahut ne kaynaklıdır acaba?

İşletim sisteminiz nedir? SSD'de sorun olabilir.

Zararlı bir yazılım veya sistem arızası galiba hard diski çıkartıp tak ve tarama yaptır.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD arızası gibi duruyor.

İşletim sisteminiz nedir? SSD'de sorun olabilir.

İşletim sistemin Windows 10 education versiyonu ve orijinal. İşletim sistemim Kingston 960 GB SATA 3.0 SSD yavaş olana kurulu. Dediğinize göre yavaş olan arızalı. Bir tane de yeni taktığım Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe M.2 SSD var acaba format atıp Windows'u hızlı olan M.2'ye kursam düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
denemeni tavsiye ederim
İşletim sistemin Windows 10 education versiyonu ve orijinal. İşletim sistemim Kingston 960 GB SATA 3.0 SSD yavaş olana kurulu. Dediğinize göre yavaş olan arızalı. Bir tane de yeni taktığım Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe M.2 SSD var acaba format atıp Windows'u hızlı olan M.2'ye kursam düzelir mi?

İşletim sistemin Windows 10 education versiyonu ve orijinal. İşletim sistemim Kingston 960 GB SATA 3.0 SSD yavaş olana kurulu. Bir tanede yeni taktığım Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe M.2 SSD var acaba format atıp Windows'u hızlı olan M.2'ye kursam düzelir mi?

Gerekli yedeklerinizi alıp işletim sistemini M.2 SSD üzerine kurabilirsiniz, anlattığınız kadarıyla sorununuz çözülecektir.

Ekstra eklemek istedim youtube da şarkı dinlerken filanda ses ara sıra bozuluyo 1 saniyeliğine düzeliyor. Yani zor farkediliyor ama buda oluyor. Takılma sesi gibi bir ses.

Hocam selamlar. Bu tarz durumda ilk önce yazılım olarak kontrollerinizi yapıp herhangi bir yanlış kurulum driver olup olmadığını tespit edin. Daha sonra kasa içine geçip, RAM slotlarını değiştirmeyi deneyin. Sorun çözülmezse SSD birini çıkartıp diğerini deneyin. İlk önce Windows kurulumu yapılmayanı çıkartıp kontrol sağlamayı unutmayın. Daha sonra windowsu diğerine kurarak deneyin. Bu SSD işlemlerinden sonra çözülmezse diğer parça kontrollerine geçersiniz. Kolaydan zora doğru.

Geri
Yukarı