Çözüldü Bilgisayar 10-15 saniyeliğine donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sowhatpal

Hectopat
Yer
Vegas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba öncelikle, son 4 gündür bilgisayarım başlıkta belirttiğim gibi 10-15 saniyeliğine donuyor. Donmaktan kastım mouse imleci hareket ediyor fakat masaüstünde ne açık ise onlar donuyor ve erişemiyorum. 10-15 saniye sonra düzeliyor. SSD ve Depolama olarak kullandığım HDD var. Ikisini de HD Tune ile tarattım hiçbir sorun çıkmadı. Kaspersky ile virüs taraması yaptım yine bir sorun çıkmadı. Hard disk biraz eski olduğundan ondan şüphelendiğim için SATA kablosunu değiştirdim farklı slota taktım ve yine bir şey değişmedi. Ne zaman donacağı hiç belli olmuyor bazen Google'da dolaşırken bazen oyun oynarken. Çözüm önerilerinize açığım. Teşekkürler.

Çözüm
Tam emin olmamakla birlikte sorunu çözdüm sanırım. Kasanın ön tarafına kulaklık takılı kullanıyordum. Yaklaşık 1 saattir kulaklıksız kullanıyorum ve donma yaşamadım.
Taramada bulmaz, başka ramler deneyin büyük ihtimal çözülecektir. 2 ram varsa teker teker takıp gözlemleyin.
Bu zamana kadar herhangi bir mavi ekran hatası almadım. Bundan dolayı ramlerde sorun yoktur herhalde ya falan diyorum ama söylediğinizi deneyeceğim.

Denemekte fayda var 5 dk lık iş. Daha önce aldığım ramler de bu sıkıntının aynısını yaşadım. Ram'lerin biri bozuktu.
Tam olarak 5 dk'lık değil işte hocam, dediğim gibi ne zaman donacağı belli olmadığı için kendimce düzgün bir neden de çıkaramıyorum kendi kafasına göre donuyor.
Şimdi ya da.
Şöyle yap en son hangi Driver'ı güncelledin.
De sıkıntı çıktı <?
Son zamanlarda driver yüklemedim. Ama hepsi güncel.

Tam olarak 5 dk'lık değil işte hocam, dediğim gibi ne zaman donacağı belli olmadığı için kendimce düzgün bir neden de çıkaramıyorum kendi kafasına göre donuyor.

Son zamanlarda driver yüklemedim. Ama hepsi güncel.
Tek ram takıp, oyun açın ram bozuksa mutlaka hata verecektir. Test programları işe yaramıyor ram hatasını bulmada. Tecrübe ile sabit bu.

Tam olarak 5 Dk'lık değil işte hocam, dediğim gibi ne zaman donacağı belli olmadığı için kendimce düzgün bir neden de çıkaramıyorum kendi kafasına göre donuyor.

Son zamanlarda Driver yüklemedim. Ama hepsi güncel.

Eğer direvdan yüklediysen son Driver yüklemesi gözüküyor ilk 5 sıraya bakın eğer donanımsal gördüğünüzde onu başka yolla indirin.

Tam emin olmamakla birlikte sorunu çözdüm sanırım. Kasanın ön tarafına kulaklık takılı kullanıyordum. Yaklaşık 1 saattir kulaklıksız kullanıyorum ve donma yaşamadım.

Çözüm

Geri
Yukarı