Bilgisayar 100 derece oluyor

ardabey2210

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım genellikle 80'in üstüne çıkıyor. Çıktıktan sonra direkt 90-95 ve 100 oluyor. Bu ısıları nasıl düşürebilirim? Rahat bir şey yapamıyorum. Boştayken de en az 49 dereceyi gördüm.

Şimdiden teşekkürler.

Bilgisayarım genellikle 80'in üstüne çıkıyor. Çıktıktan sonra direkt 90-95 ve 100 oluyor. Bu ısıları nasıl düşürebilirim? Rahat bir şey yapamıyorum. Boştayken de en az 49 dereceyi gördüm.

Şimdiden teşekkürler.
Dizüstü mü? En son ne zaman termal macun değişti? En son ne zaman temizliği, bakımı yapıldı?

Hocam işlemcinin termal macunun yenileyebilirsin.
4 gün önce yapıldı ısınan ekran kartı bu arada
Ardacım böyle konu açarken sistem özelliklerini yazman gerekli. İşlemci nedir? Soğutucu nedir? Kasa nedir? Bu bilgiler ışığında sana yardımcı olmamız daha kolay olacaktır.
Kasa HP pavilion 2014 soğutucu fx5500 8x ekran kartının fanı işlemci intel i5 4440 4.nesil
Dizüstü mü? En son ne zaman termal macun değişti? En son ne zaman temizliği, bakımı yapıldı?
Masaüstü.En son 4 gün önce termal macun değişti.Temizlik 4 gün önce yapıldı.
Dizüstü mü kullanıyorsunuz?
Masaüstü
Kasa modelini ve ne kadardır kullandığını bilmiyorum ama uzun süredir kullanıyosan bi bakım olabilir. Yeni bir kasan varsa da bi kaç fan ekleyebilirsen iyi olur. Kasanın bulunduğu ortam da duvar dibi olmasın(arka fanların duvara yapışmasın veya hava akımını engelleyecek unsurlar bulunmasın).
Teşekkürler

Geri
Yukarı