12400F 100 derece oluyor

Krystalost

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel İ5-12400F 2.50GHz-4.40GHz
Ram: GSkill RipjawsV 16GB DDR4 3200Mhz
Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 3060 12GB
Anakart: Asus Prime B660M-K
Monitör: Asus VG258QM 280Hz
2. Monitör: Samsung SyncMaster 943nw 75Hz
Kulaklık: Rampage Rm-k33 Tracer
Klavye: GamePower Saber RGB Blue Switch
Fare: SteelSeries Rival 3
Depolama: Kingston SNV2S 500GB M2 SSD
2. Depolama: Kingston SN
Selam, 11 ay önce aldığım bilgisayarın içini kurduğum günden beridir hiç temizlemedim aşırı da bir toz yok yüksekte durduğu için. İşlemci fanını çıkartıp baktım termal macun var ile yok denecek kadar az seyrek ufak ufak çizgiler var yeni termal macun aldım noname Çin markası işlemciyi %100 çalıştırınca 100 derecelere çıkıyor, boşta iken 55 60 derece. Macun da 1.5ML sıktım normalde sonra gözüme az gözüktü çok sıvı gözüktü 3ML vardı şırınga da tamamını sıktım acaba termal macunun kötülüğünden midir yoksa başka bir problem olabilir mi?

Termal macun olayını tamamen hezimet. Kaliteli bir marka alın. 1ml kullanın. Sorun düzeltecektir büyük ihtimal.

Selam, 11 ay önce aldığım bilgisayarın içini kurduğum günden beridir hiç temizlemedim aşırı da bir toz yok yüksekte durduğu için. İşlemci fanını çıkartıp baktım termal macun var ile yok denecek kadar az seyrek ufak ufak çizgiler var yeni termal macun aldım noname Çin markası işlemciyi %100 çalıştırınca 100 derecelere çıkıyor, boşta iken 55 60 derece. Macun da 1.5ML sıktım normalde sonra gözüme az gözüktü çok sıvı gözüktü 3ML vardı şırınga da tamamını sıktım acaba termal macunun kötülüğünden midir yoksa başka bir problem olabilir mi?
Adam akıllı termal macun al Mx6 gibi.
İşlemci soğutucusunu tam taktığına emin ol.
Önerim Bilgisayarınıda arada temizle 6 ayda bir falan.

Şimdilik gerek kalmadı da yazın yetersiz kalırsa stok macun ile stok fan ayarlarım bir şeyler.

Termal macun birinci sebep ama 12400F benim de ısınıyor. MX-4 kullanıyorum, Cinebench'te veya video render yaparken 95 dereceleri görüyor. Stok fan yetmediğinden muhtemelen.

Bende de stok fan var i511400F var Dying Light 4K Ultra da %45-60 arası kullanıyor ve 92 93 dereceye boşta 46-55 çıkıyor termal macun ne zaman yenilendi bilmiyorum sence değiştirsem bu değerler düşer mi yoksa stok fan oldukça aynı değerleri mi alırım? Öğrenciyim boşuna termal macuna para vermek istemiyorum

Bende de stok fan var i511400F var Dying Light 4K Ultra da %45-60 arası kullanıyor ve 92 93 dereceye boşta 46-55 çıkıyor termal macun ne zaman yenilendi bilmiyorum sence değiştirsem bu değerler düşer mi yoksa stok fan oldukça aynı değerleri mi alırım? Öğrenciyim boşuna termal macuna para vermek istemiyorum
En son ne zaman değiştirdin macunu.

yeni aldım 2. el bilmiyorum
İntel stok soğutucuları AMD'nınki kadar rezalet değil önceden kullanmışlığım var. Bu anormal derecenin iki sebebi var ya stok soğutucu tam otururtulmamış adam bir yerini kırmış olabilir, 4 ayağınıda oturtmamış olabilir yada termal macun çok uzun süreden beri değiştirilmemiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı