Bilgisayar 32 GB RAM'in yarısını kullanıyor

sert3x

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün The Last of Us Part 1 (orijinal oyun) oynarken bilgisayar RAM hatası verdi. Değerlere baktığımda maksimum 16 GB kullanıyordu. Görev Yöneticisi'ni açtığımda cihazınız düşük bellekte çalışıyor hatasını verdi bende MSConfig de bellek üst sınırını işaretledim görev yöneticisinde hata vermesede oyun yine kapandı ve arka plandaki çalışan tüm uygulamalar anlık oyun kapanana kadar durdu. Sizce bu RAM sorununu nasıl çözebilirim?

Anakart, MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi
İşlemci, Ryzen 7600X.
Ekran kartı, RTX 4070
RAM, 2 adet 16 GB Adata XPG Lancer 6000 MHz CL 30-40-40-76 DDR5
İşletim sistemi: Windows 10 Pro 22H2

Windows da takılı RAM 32.0 GB (kullanılabilir 31.2) olarak gözüküyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
"The Last of Us Part 1 1080p Ultra ayarlarda 11 GB VRAM yiyor", böyle bir bilgi var ve sizin ekran kartınızın VRAM'i ise 12 GB büyük ihtimalle ucu ucuna yetiyor ama tam emin değilim size fikir verir umarım.

"The Last of Us Part 1 1080p Ultra ayarlarda 11 GB VRAM yiyor", böyle bir bilgi var ve sizin ekran kartınızın VRAM'i ise 12 GB büyük ihtimalle ucu ucuna yetiyor ama tam emin değilim size fikir verir umarım.

1080P de oynuyorum . Maksimum 9 GB kullandı.

Çözünürlüğünüz 1080 p ve Ultra ayarlardaysa biraz kısmanızı öneririm böylelikle VRAM kullanımı azalır hem de hata almasınız mesela yüksek veya orta da kullanabilirsin.

Yukarıda değerleri attım oyun içerisinde bakabilirsiniz.

Merhaba, bugün The Last of Us Part 1 (orijinal oyun) oynarken bilgisayar RAM hatası verdi. Değerlere baktığımda maksimum 16 GB kullanıyordu. Görev Yöneticisi'ni açtığımda cihazınız düşük bellekte çalışıyor hatasını verdi bende MSConfig de bellek üst sınırını işaretledim görev yöneticisinde hata vermesede oyun yine kapandı ve arka plandaki çalışan tüm uygulamalar anlık oyun kapanana kadar durdu. Sizce bu RAM sorununu nasıl çözebilirim?

Anakart, MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi
İşlemci, Ryzen 7600X.
Ekran kartı, RTX 4070
RAM, 2 adet 16 GB Adata XPG Lancer 6000 MHz CL 30-40-40-76 DDR5
İşletim sistemi: Windows 10 Pro 22H2

Windows da takılı RAM 32.0 GB (kullanılabilir 31.2) olarak gözüküyor.

Sadece TLOU'da mı veriyor hatayı?

Yeni konular

Geri
Yukarı