Bilgisayar 5 saniye takılıp mavi ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

GremoryRias

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS B550M-A ( WI-FI ) AMD RYZEN 5 4650G KINGSTON HYPERX 8 GB 3200MHZ
Meslek
Öğrenci
RAM
Patriot Viper Steel Series 8x2 3600MHz CL18
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus
Ekran kartı
Sapphire Radeon RX6600
Anakart
ASUS B550M-A ( Wİ-Fİ )
İşlemci
AMD Ryzen 5 PRO 4650G
Arkadaşlar merhaba sistemde normal Instagram veya oyun açık iken rastgele bir zamanda Instagram da storylere bakarken yukleniyorda takiliyor ve 5 saniye sonra sistem mavi ekran veriyor. Bu herhangi bir zaman veya oyunda olabiliyor.

Minidump dosyası paylasacaktim fakat mavi ekran 0.5 saniye ekranda kalıp sistem kendisini yeniden baslatiliyor anladigim kadariyla sistem bu yuzden minidump dosyasi vermiyor.

Memtest86 ile RAM'leri test ettim, testi basariyla gecti.

RAM'leri İncehesap'tan Gaming gecesi kampanyasindan almistim ve RAM'lerin kozmetiginde ve kutusundaki kozmetiginde bir sorun gorunmuyordu.

Ekran kartı sürücüm: 23. 10.1

Son düzenleyen: Moderatör:
650 bence yeterli bir sayı. 500 ise bana yetersiz geldi.

Öznelim BitLocker'in Home sürümünde bulunmayıp Pro'larda bulunması. Şu ana kadar ne USB ne HDD hiçbir işime yaramadı.

Doğrusunuz hocam :) Bu işlemler sırasında ekran kartına neredeyse hiç yük binmiyor, bu da PSU'ya büyük bir boş alan bırakıyor, o tarafta bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Mavi ekran sorunu halledildi şimdi de konu sahibinin 1 günlük kullanım sonrası güncelleme atmasını bekleyeceğiz.

Doğrusunuz hocam :) bu işlemler sırasında ekran kartına neredeyse hiç yük binmiyor, bu da PSU'ya büyük bir boş alan bırakıyor, o tarafta bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Mavi ekran sorunu halledildi şimdi de konu sahibinin 1 günlük kullanım sonrası güncelleme atmasını bekleyeceğiz.
Hocam PSU'lar çok pahalılaşmış, tekrar para vermek istemiyorum. Ama sanırsam aldığım RAM'leri iade edeceğim çünkü HyperX RAM'lerimde böyle bir sorun yaşamamıştım.

RAM'lere Memtest testi yapabilirsin bu süre zarfında.
Hocam test etmiştim başarıyla geçmişti. Ama ben pek güvenemedim çünkü HyperX'te yaşamadığım sorunları bu RAM'de yaşadım. Hatta bir dakika HyperX rami takıp tekrardan sistemi zorlayacağım. Bakalım kilitlenecek mi?

Yok hocam. Yanılmışım sonuç yine aynı hatta mavi ekran vermesine zorlamak için sürekli tuşlara bastım kilitlendiğinde ve görüntü kablosunu çıkartıp taktım ancak görüntü kablosunu tak çıkar yaptığımda bir daha görüntü alamadım ta ki sistemi yeniden başlatana kadar.

Yok hocam. Yanılmışım sonuç yine aynı hatta mavi ekran vermesine zorlamak için sürekli tuşlara bastım kilitlendiğinde ve görüntü kablosunu çıkartıp taktım ancak görüntü kablosunu tak çıkar yaptığımda bir daha görüntü alamadım ta ki sistemi yeniden başlatana kadar.

Dediğim gibi mavi ekran sorunu halledildi. RAM'lere fazla yüklendiğin için reset atıyor, XMP kapalı şekilde normal şekilde 1 gün kullan. Ardından sanal bellek için ek ayar yapmak lazım. 16 GB RAM için 2 GB sanal bellek ayarlanıyor diye biliyorum, 3 ya da 4 yapılabilir.

Hocam oyunlarda sorun yaşamıyorum ancak After Effects'te magic bullet looks plugini ile render alınca sistem kilitleniyor after effects'de quarter ile render alınca biraz zorlanıyor ama media encoder'da tamamen kilitleniyor render yarıda kalıyor.

Hocam oyunlarda sorun yaşamıyorum ancak After Effects'te magic bullet looks plugini ile render alınca sistem kilitleniyor After Effects'de quarter ile render alınca biraz zorlanıyor ama Media Encoder'da tamamen kilitleniyor render yarıda kalıyor.

Render alırken RAM yetersiz kalıyor, mavi ekran aldın mı bu geçen sürede bir daha?

Render alırken RAM yetersiz kalıyor, mavi ekran aldın mı bu geçen sürede bir daha?
Hayır, bir sorun yaşamadım.

Merhaba, tekrardan buradayım. Burada olmamın sebebi Windows 11 kurdum ve XMP açıkken sisteme anlık laglanmalar + OBS ve Minecraft açıkken mavi ekran hataları bitmiyor. Yardımınıza ihtiyacım var, çok sinir bozucu bir hata ve bu hata bilgisayarımı satmama bile neden olabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı