Çözüldü Bilgisayar Açıkken Monitör Açılıp Kapanma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tekilaa

Decapat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kullandığım monitör Philips 170S modeli. Bilgisayar açıkken monitör birden gidip geliyor. Şu anda karanlık ekranda yazıyorum :D

Not: Git-gel sorunu olurken (bazen gidiyor gelmiyor) ses geliyor.
Not 2: Monitörü (kasa hariç) bilgisayarcıya götürdüğümde monitör çalışıyordu hiçbir sorun yaşanmadı.
Not 3: Bütçem fazla değil, neredeyse yok o kadar.

Monitörün garantisi doldu.

Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk öncelikle internet cafe ilerde goturmeyin. Kendimden biliyorum her götürdügumde 2 GB ram azalıyordu. Sağlam bir bilgisayarciya götürün.

2- Muhtemelen kasada sıkıntı olmali. PSU kaç yıllık ?

Arkadaşlar sorunu buldum.
Taktığım monitör kablosunun yerini (diğer fişe) değiştirdim.
Sorunun çözümünü nasıl anladım?
Monitördeki ayar düğmelerine basarken ekran gel-git yapıyordu. Fişin yerini değiştirip basınca ekran gitmedi ve sorunun monitörde değil elektrik kablosunda olduğunu anladım.

Arkadaşlar sorunu buldum.
Taktığım monitör kablosunun yerini (diğer fişe) değiştirdim.
Sorunun çözümünü nasıl anladım?
Monitördeki ayar düğmelerine basarken ekran gel-git yapıyordu. Fişin yerini değiştirip basınca ekran gitmedi ve sorunun monitörde değil elektrik kablosunda olduğunu anladım.
Sorunu çözmüşsünüz çok sevindim. :)
İlk öncelikle internet cafe ilerde goturmeyin. Kendimden biliyorum her götürdügumde 2 GB ram azalıyordu.
Hocam o ne öyle ya sesli güldüm. :ROFL:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı