Bilgisayar Açıldığında %100 Disk Kullanımı

Cengiz Çelik

Hectopat
Yer
KKTC-Guzelyurt
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Merhaba arkadaşlar...
Öncelikle geçtiğimiz günlerde yeni bir sistem almıştım bilenler bilir.:D Lakin son 2 günde ortaya çıkan stabilite ve Windows 8.1 çökmesi gibi sorunların üzerine birde başlangıçta bilgisayarı açtığım zamanki %100 disk kullanımı beni çılgınlara çevirdi. Hemde böyle bir sistemle olması beni bir hayli üzüyor. Bir hevesle aldık sorunlardan paçamız kurtaramadık zaten. Lanet olsun böyle teknoloji.:cool: Ben sorunun çözümünü sanki anladım gibi ama emin olamadım.

Eski sistemde bilgisayarı kurcalarken dedim ben şu diskleri windows üzerinden bir ayırayım. Keşke ayırmaz olaydım. WD Black 1TB HDD'nin tüm bölümleri basit birim olarak gözüküyor. Bayağı uğraştım çözemedim. Ben sorunun ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Böyle düşünmemin sebebi aslında format atarken o ayırdığım bölümleri ayıramam. Bende sadece işletim sistemini kuracağım yeri bıraktım diğer bölümü sildim. Dedim öyle format atayım belki öyle yapınca onları birleştirip format atarken tekrar ayırabilirim diye. Ama bu sefer hiç gözükmedi format bölümünde 1TB'ın 300 GB'ı gözüküyordu.:D Bende oraya attım formatı. Her neyse konumuza dönecek olursak.

Ben bu sistem açılırken böyle disk kullanımı olmasına anlam veremedim. Ayrıca işlemci kullanımı %15 gibi değerlere çıkıyor. 1-2 dakika içerisinde düzeliyor. Sorum şu ki bu Windows 8.1 çöktü ve disk, işlemci kullanımı gibi hataları nasıl giderebilirim. Birde şu basit birimleri nasıl birincil veya mantıksal yapabilirim. Aslına bakarsanız her şeyi komple sıfırlamak istiyorum her ne kadar BF3 ve BF4'ü indirmiş olsam bile. Bu arada sistem açıldığında chrome'a falan tıklıyorum 30 saniye bekletiyor.:(

Cevaplarınız için teşekkür ederim...

upload_2014-6-18_16-36-37.png

upload_2014-6-18_16-37-21.png
upload_2014-6-18_16-38-7.png

Son düzenleme:
Ben de neredeyse 1 aya yakın süre önce Windows 8.1 laptop aldım. Maşallahı Var ama disk 100'de 100 oluyordu bazen. Korktum dedim bakayım bu neden böyle oluyor diye meğersem disk kopyalama yaparken oluyor veya bilgisayarınıza bir şey indiriyorsanız veya virüs programı ile tarama yapıyorsanız olabilir. Valla bilgisayarımızı Allah Korusun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam deneyeceğim. Fakat ben internetten biraz araştırma yaptım adamlar hep o resmini atttığımın yerden diski silip tekrar oluşturmak istediklerinde onlarda birim oluştur falan çıkıyor oradan seçiyorlar mantıksal mı birincil mi diye. Lakin bende sadece basit birim oluştur çıkıyor.

Diskleri birleştirdim. C: diski %5 parçalanmış idi D: diski %98 parçalanmış idi. Fakat hala diskler basit birim olarak gözüküyor. Ben bunları nasıl birincil veya mantıksal birim yapacağım ?
@Recep Baltaş @Silinen üye

Sonuç aynı hiçbir şey değişmedi. Bilgisayar açıldığında gene %100 disk kullanımı. Yardım edebilecek yok mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
uTorrent programı ile alakalı bir durum çözümü yok ben çok denedim, torrent programını kapat bak nasıl düzeliyor.
Deneyeceğim hocam 1 saniye bilgisayarı kapayıp açayım hemen.

Sonuç aynı başlangıçta devre dışı bıraktım torrenti. Başka bir çözüm aklına gelen var mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı