Bilgisayar açıldığında ekran gelmiyor ve sırayla 3'lü bip sesi geliyor

Daha fazla  
RAM
kingston ddr3 16gb ram (8+8)
SSD veya HDD modeli
1tb hdd 240gb sdd modellerini hatırlamıyorum
Ekran kartı
gtx 1660 super gigabyte
Anakart
H-81M-ITX
İşlemci
i5 4460
Bugün 4 gibi bilgisayarımda 8 GB RAM olduğunu fark ettim normalde 16 idi RAM'lerden birinin tam girmemiş olduğunu düşündüm. Kasanın kapağını açtım ve RAM'leri aşağıya doğru bastırdım. Bilgisayarı açtığımda bir anda fanlarda renk geldi kapandı sonra tekrar renk geldi kapandı ve bip bip bip sesi geldi. Bu bipler 3'lü geliyor sonra bir duraksıyor tekrar geliyor hiç ekran yok.

Bugün 4 gibi bilgisayarımda 8 GB RAM olduğunu fark ettim normalde 16 idi RAM'lerden birinin tam girmemiş olduğunu düşündüm. Kasanın kapağını açtım ve RAM'leri aşağıya doğru bastırdım. Bilgisayarı açtığımda bir anda fanlarda renk geldi kapandı sonra tekrar renk geldi kapandı ve bip bip bip sesi geldi. Bu bipler 3'lü geliyor sonra bir duraksıyor tekrar geliyor hiç ekran yok.
bellekten kaynaklanıyordur. Farklı ram ile dene.

Bu sorun önceden de karşıma çıkmıştı amcam gelip RAM'i çıkarıp takmıştı çözülmüştü ancak ben takılı olan RAM'ı çalışmaz ettim nasıl takacağımı bilmiyorum ve farklı RAM'im yok.
Yanındaki klipselere bastır kendisi çıkacak. Takmak için klipsleri açık hale getir RAM'deki ve mobodaki çentikleri eşle ve tık sesi gelene kadar bastır.

İşimi garantiye almak için soruyorum klipsleri açık hale getir derken klipsler aşağıdamı olacak yoksa yukarıdamı?

Anlık olarak RAM'i taktım ve görüntü geldi ancak önceki zamanlarda crash yediğinden F1'e basmam gerekiyor klavyeyi takıyorum F1 basıyorum hareketlenme yok mouse takıyorum o çalışıyor USB de sorun yok yani klavyede sorun var diyorum laptopta deniyorum klavye çalışıyor bu klavye çalışmadığından şimdi ne yapacağım nasıl çalıştıracağım?

Anlık olarak reset düğmesine basınca klavyede çalıştı mutlu son RAM'i nasıl takcağımı öğreten arkadaşa teşekkür ederim sorun ramdeymiş zaten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı