Çözüldü Bilgisayar açıldığında fazla ses çıkarıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
PC Power tuşunu bastıktan sonra 5sn falan aşırı derecede fan sesi çıkıyor sonra normale dönüyor ama gerçekten çok fazla çıkıyor. Bu normal midir?

Fanlardan da olabilir. Ama bir arıza olsa sürekli o ses çıkar diye düşünüyorum. Bazen bilgisayarlar açılırken o ses çıkabilir. Sonra da o ses gider kullanımda.

O ses gidiyor zaten yazdım konuyu yazarken 5sn sürüyor zaten genelde geliyor o ses.

Nasıl yani hocam PSU mu arızalı daha yeni aldım zaten PC'yi eğer böyle bir şey varsa hemen iade edelim.
Ben de 7 aydır Aerocool 500W var. O sesi yapıyorsa muhtemelen arızalıdır, bende de aynı şekil ilk açılışta yapıp susuyor. Fan sıkıntısı muhtemelen.
Bu arada sakın bu PSU'yu almayın. Sosyalden öneri ile aldım, aşırı ısınıyor, oyunlarda jet motoru gibi uçuşa geçiyor kasayı titretiyor :D. Galiba kronik sorunlu.

Ben de 7 aydır Aerocool 500W var. O sesi yapıyorsa muhtemelen arızalıdır, bende de aynı şekil ilk açılışta yapıp susuyor. Fan sıkıntısı muhtemelen.
Bu arada sakın bu PSU'yu almayın. Sosyalden öneri ile aldım, aşırı ısınıyor, oyunlarda jet motoru gibi uçuşa geçiyor kasayı titretiyor :D. Galiba kronik sorunlu.

Bende Zalman var fakat arızalı ise gerçekten değiştireyim fakat ilk defa sizden duydum dediğim gibi benimki sadece 5sn sürüyor bilemedin 6 normal kullanımda sıkıntı yok.

Ya hemen PSU arızalı demeyin. Gayet normal bir durum, BIOS açıldıktan sonra fanlara hangi hızda çalışacağının komutu gidiyor o şekilde ayarlıyorlar hızlarını. Korkmanız gereken bir şey yok.

Ya hemen PSU arızalı demeyin. Gayet normal bir durum, BIOS açıldıktan sonra fanlara hangi hızda çalışacağının komutu gidiyor o şekilde ayarlıyorlar hızlarını. Korkmanız gereken bir şey yok.

Teşekkürler hocam bende ilk defa duydum zaten PC'yide yeni aldım genelde oluyor eski PCI'mde olmuyordu.

Arızalı olarak düşünmüyorum da çok para vermişiz endişelenmek normal :D. Ben bir kaç kişiye de denk gelmiştim, aynı marka PSU sıkıntı çıkarttığını.

Yeni konular

Geri
Yukarı