Bilgisayar açıldığında siyah ekran ve alt tire sembolü çıkıyor

AlperenTunç

Hectopat
Daha fazla  
RAM
3 GB
SSD veya HDD modeli
Seagate Barracuda 7200 250gb
Ekran kartı
AMD Radeon X600 256mb
Anakart
Asus P5KPL-C/1600
İşlemci
Intel pentium(r) E2000 2.50Ghz
Bugün bilgisayarı açtığımda siyah ekran ve tire kisminda kaldı. İnternete biraz baktım ve;
  • BIOS'umu default settings yaptım,
  • HDD'im zaten en üstte,
  • BIOS pilini çıkarıp bekledim,
Hiçbiri işe yaramadı, sistemi sürdür diyorum Windows sürdürülüyor gibi bir yazı çıkıp geri siyah ekran ve alt tire geliyor. Ek olarak ekran kartı kablosunu çıkarıp takarken elime elektrik çarptı acaba aşırı yüklenme gibi bir şey olabilir mi? HDD'mi yenileme veya değiştirme gibi bir durumum yok içinde sülalenin tek kopyası olan veriler var ve kurtarmalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci Pentium r Dual Core E5200 imiş pardon.

Windows veri yükleme ekranında yedekleyebilir miyim?
Bir de veriler 2004-5'ten beriyi kapsıyor boyutu 230GB civarıydı. Online şekilde sanırım imkansız. O kapasiteye sahip bir cihazım da yok. Sanırım, sadece C diskinden format atacağım.
ssd mi var hdd mi hdd varsa al bir tane ssd kur windows 10 formatını sonra hdd 2. disk olarak bağla istediğin gibi verilerini al

Windows veri yükleme ekranında yedekleyebilir miyim?
Bir de veriler 2004-5'ten beriyi kapsıyor boyutu 230GB civarıydı. Online şekilde sanırım imkansız. O kapasiteye sahip bir cihazım da yok. Sanırım, sadece C diskinden format atacağım.

MBR olayını biraz araştırdım aynı komutun işlevini gören bir uygulama ile yapayım yedekleme gerekmez diye düşündüm ama uygulama wipe CD'si oluşturmak için ücretli üyelik istiyor.

SSD mi var HDD mi HDD varsa al bir tane SSD kur Windows 10 formatını sonra HDD 2. disk olarak bağla istediğin gibi verilerini al.

Hocam sistem gereksinimlerini görmediniz sanırım, bilgisayarla yaşıtız içinde W7 Home var.

MBR olayını biraz araştırdım aynı komutun işlevini gören bir uygulama ile yapayım yedekleme gerekmez diye düşündüm ama uygulama wipe CD'si oluşturmak için ücretli üyelik istiyor.

Hocam sistem gereksinimlerini görmediniz sanırım, bilgisayarla yaşıtız içinde W7 Home var.

Yani hem çok eski hem de ek masraf yapmadan halletmeyi düşünüyorum illa masrafa gireceksem yeni HDD alır başka bir bilgisayar ile ona aktarırım.

Bende de olmuştu. Sadece bekledim ve düzeldi.

Bilgisayar açık şekilde beklediniz değil mi yoksa başka bir zaman açtığınızda yok muydu bir de tahminen kaç saat beklediniz.

Yani hem çok eski hem de ek masraf yapmadan halletmeyi düşünüyorum illa masrafa gireceksem yeni HDD alır başka bir bilgisayar ile ona aktarırım.

Bilgisayar açık şekilde beklediniz değil mi yoksa başka bir zaman açtığınızda yok muydu bir de tahminen kaç saat beklediniz.
Bilgisayar açık bir şekilde bekledim. Bende internetten araştırırken ekrana baktım düzelmiş. 1 Saat sürmedi.

D: Yi silmeyecektin ama?

D'yi silmiyorum zaten. Son yaptığımda boot menüsünde karşımda C ve D vardı. Biri depolamaya kullandığım biri işletim sistemi. İşetim sistemi olanı sildim ve tekrardan oluşturdum.

D: Yi silmeyecektin ama?

Windows 7 X86.
Ekran kartı yüzünden hiçbir şekilde Windows 7'nin üstüne çıkamazsın.

İşlemci 64 Bit daha iyi olur diye 64 kullanıyorum hızda bir değişiklilik olur mu?

İşetim sistemi olanı sildim ve tekrardan oluşturdum.
C:yi bölmeyeceğine göre silip kuracaksın.

İşlemci 64 Bit daha iyi olur diye 64 kullanıyorum hızda bir değişiklilik olur mu?
Ben 4 GB altına 32 bit öneririm. Sen hiç 64 bit kullandın mı?
Normal koşullarda 3 GB RAMli sistem, 64 bit ile daha yavaş olur. Senin için sıkıntı değilse kullan.

Yeni konular

Geri
Yukarı