Bilgisayar açıldığında siyah ekran veriyor

Taha134

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımı açtığım zaman siyah ekran veriyor ama fareyi görebiliyorum. Ve hareket ettirebiliyorum. Ve Win+Shift+S tuşlarıyla ekran görüntüsü almak istediğimde ekran donuyor. Ve kapatıp açmak gerekiyor.
Not: Bilgisayar 7-8 yıllık ve bilgisayarı temizlemeden önce bir şey olmuyordu. Ve bilgisayarı elektrik süpürgesiyle temizledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atmayla düzelmez bu arada anakart yandıysa birde kasanızın hava sirkilasyonu nasıl bol hava alıyormu anakart yanma olayları sıradan Marka kasalarda olur ya Örnek Casper kasa onlarda olan birşey Çünkü o kasalar düzgün bir şekilde hava almadığı için anakartta ısıyı biriktiyor ve vakti geldiğinde yanıyor.

Son düzenleme:
Portlardan çıkanlar olabilir mi yanlışlıkla kontrol ettiniz mi anakartı?

Kontrol edeyim şimdi.
Format atmayla düzelmez bu arada anakart yandıysa birde kasanızın hava sirkilasyonu nasıl bol hava alıyormu anakart yanma olayları sıradan Marka kasalarda olur ya Örnek Casper kasa onlarda olan birşey Çünkü o kasalar düzgün bir şekilde hava almadığı için anakartta ısıyı biriktiyor ve vakti geldiğinde yanı
Kasayı temizledikten sonra kasanın bir kapağını kapatmadım yaani öyle olucağını sanmıyorum ve casper kasa
Benim eski laptopumda böyle bir sorun vardı. CTRL+SHIFT+ESC ile görev yöneticisini aç. Sol üstte dosyadan yeni görev çalıştır de. Oraya explorer.exe yaz.
Yaptım düzelmedi aynı hata devam ediyor.
Bilgisayar açılışta F4'e bas. Bir de BIOS menüsüne girmeye çalış. Eğer BIOS'a bile giremiyorsan büyük ihtimalle anakart yanmıştır.

BIOS menüsüne girmek için F2'yi dene, F4'ü, F8'i ve F9'u dene. F10'u da dene.
Denedim BIOS menüsüne giriyor.

Geri
Yukarı