Bilgisayar açıldığındaki CMD ekranı

Yedinci Mühür

Decapat
Şunu fark ettim. Bilgisayarı açınca çok hızlı bir şekilde 2 tane CMD açılıp kapanıyor. Sıkıntı ne olabilir?

↗Security Cloud Free + MBAM yüklü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca trojan saldırılarında kurban PC'den veri çekerken anlık CMD kapanmaları yaşanır. Bu sayede sizin sistem bilgilerinizi öğrenirler. Bkz: Metasploit Framework

Gerçi pek ihtimali yok ama (Antivirüsünüz iyiymiş.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca trojan saldırılarında kurban PC'den veri çekerken anlık CMD kapanmaları yaşanır. Bu sayede sizin sistem bilgilerinizi öğrenirler. Bkz: Metasploit Framework

Gerçi pek ihtimali yok ama. (Antivirüsünüz iyiymiş.)

Metasploit'in açtığı satır normalde CMD değildir. Onun ismi başka. Bunun detayına daha fazla inmeyelim :)

Konu sahibine gelecek olursak @Yedinci Mühür istersen imzamdan rapor 1 ve 3 paylaş inceleyelim. Bahsedildiği gibi zararlı kaynaklı da olabilir normal bir program da.

Başlangıçta çalışan programlardan herhangi birinin oluşturduğu bir process sadece.
Yakın bir zamanda herhangi bir güncelleme yaptıysanız o yüzden de olabilir.

Elinizde iki tane güvenlik yazılımı var. Tarama gerçekleştirebilirsiniz.
Eğer bir tehdit bulunmadıysa sorun yok demektir.

"Zamanlanmış Görevler" ve "Başlangıç" listesinde bilmediğiniz bir program varsa dosya konumunu bulup Virustotal sitesinde taratın ve linki bizimle paylaşın.

Başlangıçta çalışan programlardan herhangi birinin oluşturduğu bir process sadece.
Yakın bir zamanda herhangi bir güncelleme yaptıysanız o yüzden de olabilir.

Elinizde iki tane güvenlik yazılımı var. Tarama gerçekleştirebilirsiniz.
Eğer bir tehdit bulunmadıysa sorun yok demektir.

"Zamanlanmış Görevler" ve "Başlangıç" listesinde bilmediğiniz bir program varsa dosya konumunu bulup Virustotal sitesinde taratın ve linki bizimle paylaşın.
MBAM ile tarattım temiz. Emisoft ile tarattım temiz. Sıkıntı yoktur değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı