Bilgisayar açıldıktan 10 saniye sonra kapanıyor

Mert Gürpüzer

Kilopat
Yer
Ankara
:D Ya o değilde işlemcinin macununu yeniledim. Ekran kartının tozlarını temizledim de görüntü vermiyor ekrana. Fanlar falan çalışıyor da sonra iyice deliriyor. Kendi kendine CD-Rom'u kapatıp açmaya başlıyor sonra da (Açtığımdan yaklaşık 10 sn sonra) kendi kendine kapanıyor. Sizce niye ya? Ben çözemedim valla :D

yozlasdas

Hectopat
Yer
Gebze, Kocaeli, Turkey
Ekran kartın görüntü vermiyorsa;1.tam oturmamıştır,2.Psu'dan gelen kabloyu takmamışındır,3.Hdd'nin kablosunu takmamışındır.4.Anakartın ekran çıkışı ile açmayı dene. 5.Bozmuşundur :DCd-rom'a gelince çok garip. Bence bir hocaya götürüp okuyup üflet. :D

KS
Mert Gürpüzer

Mert Gürpüzer

Kilopat
Yer
Ankara
Görüntü işini çözdüm. Dvı-Vga kablosunun pinleri yamulmuş :D Cd-Rom olayına herhangi bir teşhis koyulamadı henüz. :D

yozlasdas

Hectopat
Yer
Gebze, Kocaeli, Turkey
Cd-rom için bence sadece güç kablosu takılı kalsın pc ile bağlantısını kes. Eğer yine açılıp kapanıyorsa kendinde sorun vardır.

KS
Mert Gürpüzer

Mert Gürpüzer

Kilopat
Yer
Ankara
Sistem özellikleri yanılmıyorsam şöyleydi:

Amd Athlon 64 X2 4200+
Anakart modelini hatırlayamıyorum
Asus 8500GT ekran kartı (Ekran kartının ısı değerlerine sorun yok)
1GB DDR2 Ram
160GB HDD
Sanırsam 300W Psu (dandiktir herhalde)
Efsanevi bir Cd-rom :)

Chakirson

Hectopat
Arkadaşım, :D aç kasanın içini iyice bir temizle. :D Muhtemelen çok ısındığından kapanıyordur. Fanları temizle.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bora1

Hectopat
Yer
İstanbul
İşlemci fanı tam oturmayınca oluyor böyle. Cd-rom konusunu bilemiyorum. @yozlasdas da söylemiş. Kasana bir üflet :D

Yukarı