Bilgisayar açıldıktan 13 saniye sonra kapanıyor

UstatDario

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

#1 durum (Sağlam olduğu kesin olan SSD ve güç kaynagı. )

Win 10 yüklü açılıyor, 13 saniye sonra kapanıp "kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor" deyip aynı sorunu tekrarlıyor her seferinde

#2 (SSD sağlam, güç kaynagı belirsiz. )

Win 7 yüklü açılırken sistemin onarılması gerekiyor diyor, onarıyor ve kapanıyor her seferinde tekrar ediyor aynı durum diğer seçenek Win 7'yi normal başlatta Win7 başlatılıyor deyip kapanıyor.
(Soğutucu çalışıyor)
Sorun neden kaynaklı, yardım eder misiniz?

Bilgisayarıma bulaşan bir virüs sonrası bu hatayla karşılaştım. Güncelleme sırasında bilgisayar kapandıysa da aynı şey olabilir. Tahminimce windows dosyaları bozuldu. SSD'nizi başka bir bilgisayara ikinci bir depolama aygıtı olarak bağlayın ve önemli dosyalarınızı kurtarıp temiz kurulum yapın. Windows onarım aracını kullandım fakat olan sadece boşa beklediğim 6 saatime oldu.

Yorumun için teşekkür ederim ancak ondan dolayı olduğunu sanmıyorum çünkü bir ssd yi çalışan laptoptan söktüm diğerini çalışan masaüstünden her 2 sindede kapandı bilgisayar.

Sadece ssdti yi takıyorum 0. slota
Video gönderebilirim
Demek istediğimi anlamadınız galiba.

1) Sistemin kurulu olduğu SSD'yi farklı bir bilgisayara bağlayın.(kendine ait sistem kurulu diski olan)
2) SSD'deki önemli dosyalarınızı bağladığınız bilgisayarın diskine atın.
3) SSD'ye temiz kurulum yapın.
4) 1. Adımda bağladığınız bilgisayara tekrar bağlayıp içindeki dosyalarınızı SSD'ye alın.

Ben anlatamamış olabilirim daha detaylı yazıyım şuan bende 2 tane bilgisayar var bi tanesi çalışır durumda diğerinin anakart, işlemci,ram,powerı var. Ssd yi benim çalışan bilgisayarımdan aynen baglıyorum bu dediyim aletlere ve pc açıldıktan 13 saniye sonra kapanıyor. Şunumu yapmamı istiyorsun ssdyi sıfırla windows kur ve bu sisteme tak?
Ben anlatamamış olabilirim daha detaylı yazıyım şuan bende 2 tane bilgisayar var bi tanesi çalışır durumda diğerinin anakart, işlemci,ram,powerı var. Ssd yi benim çalışan bilgisayarımdan aynen baglıyorum bu dediyim aletlere ve pc açıldıktan 13 saniye sonra kapanıyor. Şunumu yapmamı istiyorsun ssdyi sıfırla windows kur ve bu sisteme tak?
#1 durum için yazdım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı