Çözüldü Bilgisayar açıldıktan 2-3 dakika sonra donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eneserdem6707

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. RAM'in yerini değiştirince bilgisayarı açlıyor fakat donma oluyor fare imleci bile oynamıyor sonra kapatıyorum bilgisayarı tekrardan açıyorum bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor. RAM'ın yerini değiştiriyorum çalışıyor ama tekrardan donuyor yardım edin (sanki ramde bi şişlik var gibi)

Çözüm
Güvenli modda çalıştırmayı deneyin. Çalışırsa sıkıntı sürücülerde olabilir. Ekran kartını güncelleyin. Eğer PC acilmiyorsa güvenli moddan ekran kartınızı eski sürüme çevirin ve öyle yeniden başlatın. PC bu sefer açılırsa, ekran kartı sürücülerinizi internetten güncelleyin.
Merhaba. RAM'in yerini değiştirince bilgisayarı açlıyor fakat donma oluyor fare imleci bile oynamıyor sonra kapatıyorum bilgisayarı tekrardan açıyorum bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor. RAM'ın yerini değiştiriyorum çalışıyor ama tekrardan donuyor yardım edin (sanki RAM'de bir şişlik var gibi)

Ayrıntılı olarak sistem özelliklerini yazarsan insanlar daha hızlı yardımcı olabilir.

Merhaba. RAM'in yerini değiştirince bilgisayarı açlıyor fakat donma oluyor fare imleci bile oynamıyor sonra kapatıyorum bilgisayarı tekrardan açıyorum bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor. RAM'ın yerini değiştiriyorum çalışıyor ama tekrardan donuyor yardım edin (sanki RAM'de bir şişlik var gibi)

Eski PC de olmuştu ekran kartından muhtemel ya da ısınma sorunu olabilir.

Güvenli modda çalıştırmayı deneyin. Çalışırsa sıkıntı sürücülerde olabilir. Ekran kartını güncelleyin. Eğer PC acilmiyorsa güvenli moddan ekran kartınızı eski sürüme çevirin ve öyle yeniden başlatın. PC bu sefer açılırsa, ekran kartı sürücülerinizi internetten güncelleyin.

Çözüm
Dostum eğer sistemde işlemcinin dahili ekran kartı varsa, sistemdeki ekran kartını sök ve anakartta ki porttan al görüntüyü. Eğer bu işe yaramazsa diğer taktik şöyle: Sistemde 1'den fazla RAM varsa şişlik olan RAM'i çıkart ve tek RAM ile çalıştır sistemi.

Herkese teşekkürler tek tek deneyeceğim.

Ayrıntılı olarak sistem özelliklerini yazarsan insanlar daha hızlı yardımcı olabilir.

Sistem özelliklerini yazmama gerek yok bence.

RAM'da şişlik gibi bir şey gördüğünüzü söylediğiniz için muhtemelen RAM'da sıkıntı vardır. Ya da RAM yetersizdir.

RAM 8 GB. Zaten şimdiye kadar böyle bir sorun yoktu.

Çalıştırdım şimdiye kadar bir donma olmadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı