Bilgisayar açıldıktan hemen sonra kapanıyor

Ramazan şhan

Decapat
Daha fazla  
Selamünaleyküm.

Bundan 4 ay önce kendi başıma bilgisayar kurdum. 4 ay hiçbir sıkıntısı yoktu. Bir gün bilgisayarı her zamanki gibi normal bir şekilde kapattım. Ertesi gün açma tuşuna bastım, 3 saniye kadar çalışıp geri kapanıyor.
Açma tuşuna basılı kalıp statik elektriğini boşaltmaya çalıştım ama olmadı. İşlemci hariç tüm parçayı söktüm ( M.2 SSD ve RAM) yine aynı.
Bunun bildiğiniz bir çözümü var mıdır?

Başka prizde falan dene. Kısa devre veya PSU hatası olabilir.
Bu olay olmadan önce bilgisayarı taşıdıysan veya donanım eklediysen vs. onunla alakalı olabilir.
Başka PSU bulabiliyorsan onunla dene. Veya PSU'yu işten anlayan bir elektrikçiye götürüp elektrik veriyor mu, voltajlar normal mi vs. baktır.

PSU sorunlu olabilir. Elinizde başka bir PSU varsa onunla deneyin.
Psuyu boşta çalıştırdım, bi sıkıntı çıkarmadı
Başka prizde falan dene. Kısa devre veya PSU hatası olabilir.
Bu olay olmadan önce bilgisayarı taşıdıysan veya donanım eklediysen vs. onunla alakalı olabilir.
Başka PSU bulabiliyorsan onunla dene. Veya PSU'yu işten anlayan bir elektrikçiye götürüp elektrik veriyor mu, voltajlar normal mi vs. baktır.
Başka prizde de denedim olmadı. Psuyu boşta çalıştırdım psu' da bi sıkıntı görünmedi.

PSU'yu boşta çalıştırdım, bir sıkıntı çıkarmadı.

Başka prizde de denedim olmadı. PSU'yu boşta çalıştırdım, PSU'da bir sıkıntı görünmedi.
Dostum çok elektrik bilgim yok.
Ama kanallardan düşük V gelirse sistem çalışmaz. Ama PSU çalışır.
Kapandığını düşünürsek; işlemci, RAM ve ekran kartını eleyebiliriz. Muhtemelen PSU ile alakalıdır, ya da anakart. Deneyip öğrenmen lazım.

Geri
Yukarı