Çözüldü Bilgisayar açıldıktan sonra CMD açılıyor ve tarayıcıdan WOT indirme ekranına atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Humbel

Hectopat
Makaleler
1
Dün akşam video izlerken durduk yere CMD komutu açıldı ve ben anlam veremedim.
Bu sabah virüs taraması için bilgisayarı açtım ve önce CMD komutu ardından world of tank indirme sayfası açıldı. Sanırım adware yemişim(kardeşim; Bitdefender açıkken kaçak yayın izlemiş).
Şimdi Bitdefender ile tam tarama yapıyorum. Başka ne yapmamı önerirsiniz?
Format diyorsanız; format içinse:

Feyyaz durmuş'un:
Format nasıl atılır? Windows 10 kurma isimli videosunu kullanmayı düşünüyorum.

Çözüm
Dün akşam video izlerken durduk yere CMD komutu açıldı ve ben anlam veremedim.
Bu sabah virüs taraması için bilgisayarı açtım ve önce CMD komutu ardından world of tank indirme sayfası açıldı. Sanırım adware yemişim(kardeşim; Bitdefender açıkken kaçak yayın izlemiş).
Şimdi Bitdefender ile tam tarama yapıyorum. Başka ne yapmamı önerirsiniz?
Format diyorsanız; format içinse:

Feyyaz durmuş'un:
Format nasıl atılır? Windows 10 kurma isimli videosunu kullanmayı düşünüyorum.

Hocam, bir Kaspersky ile tam tarama, ardından AdwCleaner ve Malwarebytes tam tarama yapın. Bitdefender taraması bir bitsin. Ama format atabilirim, beni sıkıntıya sokmaz derseniz o zaman en sağlıklısı, en kolay ve zahmetsiz olanı budur.
Peki hocam; diyelim yedekledim bazı şeyleri. Nasıl yapacağız bu formatı? Siz anlatırken ben babamla bir konuşayım.

Bu arada; tarama sonucu böyle verdi hocam.

Eki Görüntüle 1167083

Hocam, şu şekil. Bir Windows 7-8-10 artık hangisi indirilecekse onu indiriyoruz. Daha sonra setup dosyasından veya USB belleğe yazdırarak kuruyoruz. Daha sonra ekran kartınızı internete yazıp sürücü güncelliyoruz. (AMD, Intel, NVIDIA; ben yardımcı olurum o konuda hangisi olduğunu anlamak için) Daha sonra Windows Update yani güncelleme diye bunu yapıp sonra paşa paşa kullanıyorsunuz.
Peki hocam teşekkür ederim. Babamın bilgisayarlık işi bittiği zaman format atmayı öğreneceğim ama bu sefer bir rehber bulamayacağım galiba;
Bu arada test sonucuna yorumunuz nedir?

Şöyle iyi ama bir AdwCleaner ile taratın, bir şey çıkmazsa diğer programlara bakarız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani hocam, bilirim o duyguyu. O zaman atmayın, sonra yanlış bir şey olursa riske atmayın.

Hocam bir de anlam veremediğim şekilde; mesela yeni bir metin oluşturacağım sonuna sürekli .txt koymamı istiyor. Halbuki bunu ben ayarlardan değiştirmedim?
Hocam şu şekil bir Windows 7 8 10 artık hangisi indirilecekse onu indiriyoruz daha sonra setup dosyasından veya USB belleğe yazdırarak kuruyoruz. Daha sonra ekran kartınızı internete yazıp AMD, Intel, NVIDIA ben yardımcı olurum o konuda hangisi olduğunu anlamak için daha sonra Windows Update yani güncelleme diye bunu yapıp sonra paşa paşa kullanıyorsunuz.

Şöyle iyi ama bir AdwCleaner ile taratın bir şey çıkmazsa diğer programlara bakarız.

Tanım için çok teşekkürler; kaydettim.

Zaten testi Malwarebytes AdwCleaner ile yaptım hocam. Anlamadım galiba kusura bakmayın.

Hocam bir de anlam veremediğim şekilde; mesela yeni bir metin oluşturacağım sonuna sürekli .txt koymamı istiyor. Halbuki bunu ben ayarlardan değiştirmedim?

Bu konuda bilgim yok ama kusura bakma tekrar bir araştırma yapıp ona göre bakayım.

Zaten testi Malwarebytes AdwCleaner ile yaptım hocam. Anlamadım galiba kusura bakmayın.

Estağfurullah ne demek.

Peki hocam bir şey yok o zaman.

Bu konuda bilgim yok ama kusura bakma tekrar bir araştırma yapıp ona göre bakayım.

Estağfurullah ne demek.

Peki hocam bir şey yok o zaman.

Herhangi bir ayar vs yapmayacaktık değil mi? Açtım ve direkt tara butonu çıktı bastım kısa sürede taradı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı