Çözüldü Bilgisayar açıldıktan sonra CMD açılıyor ve tarayıcıdan WOT indirme ekranına atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Humbel

Hectopat
Makaleler
1
Dün akşam video izlerken durduk yere CMD komutu açıldı ve ben anlam veremedim.
Bu sabah virüs taraması için bilgisayarı açtım ve önce CMD komutu ardından world of tank indirme sayfası açıldı. Sanırım adware yemişim(kardeşim; Bitdefender açıkken kaçak yayın izlemiş).
Şimdi Bitdefender ile tam tarama yapıyorum. Başka ne yapmamı önerirsiniz?
Format diyorsanız; format içinse:

Feyyaz durmuş'un:
Format nasıl atılır? Windows 10 kurma isimli videosunu kullanmayı düşünüyorum.

Çözüm
Dün akşam video izlerken durduk yere CMD komutu açıldı ve ben anlam veremedim.
Bu sabah virüs taraması için bilgisayarı açtım ve önce CMD komutu ardından world of tank indirme sayfası açıldı. Sanırım adware yemişim(kardeşim; Bitdefender açıkken kaçak yayın izlemiş).
Şimdi Bitdefender ile tam tarama yapıyorum. Başka ne yapmamı önerirsiniz?
Format diyorsanız; format içinse:

Feyyaz durmuş'un:
Format nasıl atılır? Windows 10 kurma isimli videosunu kullanmayı düşünüyorum.

Hocam, bir Kaspersky ile tam tarama, ardından AdwCleaner ve Malwarebytes tam tarama yapın. Bitdefender taraması bir bitsin. Ama format atabilirim, beni sıkıntıya sokmaz derseniz o zaman en sağlıklısı, en kolay ve zahmetsiz olanı budur.
Nasıl kafayı yedi?

Hocam AdwCleaner taramasından sonra; temp gibi dosyaları sildim ve yeniden başlatayım dedim. Adeta kasım kasım kasılıyor bilgisayar; en son sinirlendim bir hışımla vurdum, kendi kendine yeniden başladı ve şu an inanın tatminkar düzeyde hızı var; ama maalesef illet World of Tanks açılıyor. Son çare Kaspersky indiriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Reis PC iyice kafayı yedi, format için yardımcı olabilecek misin?
Bir de ne kadar sürer bu format?

Maksimum 1,5 saat.
Hocam AdwCleaner taramasından sonra; temp gibi dosyaları sildim ve yeniden başlatayım dedim. Adeta kasım kasım kasılıyor bilgisayar; en son sinirlendim bir hışımla vurdum, kendi kendine yeniden başladı ve şu an inanın tatminkar düzeyde hızı var; ama maalesef illet World of Tanks açılıyor. Son çare Kaspersky indiriyorum.
Ama genelde 10 dakika sürüyor.

Tamam o zaman mecburen format atacağız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evinizde USB bellek var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı