Bilgisayar açılınca donuyor

Arda Gümüş

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım açılınca donuyor. Mouse imleci falan hiçbir şekilde hareket etmiyor. Kapatıp açmayı denesem bile aynı sorun devam ediyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım açılınca donuyor. Mouse imleci falan hiçbir şekilde hareket etmiyor. Kapatıp açmayı denesem bile aynı sorun devam ediyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Daha önce böyle bir sıkıntı var mıydı yok ise sisteme sonradan bir parça taktınız mı fandır falan PSU ve sistemi yazar mısın? Hep donuyor mu arada mı donuyor? Birden fazla RAM var ise tek bir tane takıp deneyin. İşlemci sıcaklığını kontrol edin.

O işlemleri hiçbir şekilde denemedim sistemim.
  • NVIDIA 9500 GT
  • Intel Quad Q6600
  • 4 GB RAM
  • 350GB HDD
  • 64 Bit Windows 10

Bu sıralar sürekli donmaya başladı önceden yapmıyordu ekstra eklenti olarak 2x2 4 GB 800MHz RAM ekledim.

Daha önce böyle bir sıkıntı var mıydı yok ise sisteme sonradan bir parça taktınız mı fandır falan PSU ve sistemi yazar mısın? Hep donuyor mu arada mı donuyor? Birden fazla RAM var ise tek bir tane takıp deneyin. İşlemci sıcaklığını kontrol edin.

O işlemleri hiçbir şekilde denemedim sistemim.
  • NVIDIA 9500 GT
  • Intel Quad Q6600
  • 4 GB RAM
  • 350GB HDD
  • 64 Bit Windows 10

Bu sıralar sürekli donmaya başladı önceden yapmıyordu ekstra eklenti olarak 2x2 4 GB 800MHz RAM ekledim.
Bende aynı sorunla karşılaşmıştım evde ustalar çalışıyorken kesim makinesini açar açmaz benim PC donuyordu makine akım çektiği için. Sadece 2 GB RAM takıp dene bir de işlemci sıcaklığına bakar mısın?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı