Bilgisayar açılınca siyah ekranda kalıyor

Ayberkdege

Femtopat
Daha fazla  
1-2 gün önce internetten bir şeyler indirirken büyük ihtimalle bir virüs yükledim. Bunu nasıl anladım bilgisayar hiç yavaslamadigi kadar yavas çalışıyordu. Aşırı fazla donuyordu. Ben de dedim önemli şeylerini flash bellek içine atın bilgisayar sifirlayım dedim. Daha sonra bilgisayarı sıfırladım ve önemli dosyaları kurarken PC bir şeyler olamaya başladı. Ekran gidip geliyordu. Mouse imlecinde bir şey yükleniyor gibiydi daha sonra bu oldu falan. Birden PC siyah ekran verdi ve bir daha açılmadı. Kapatıp açıyorum Windows yükleme yeri geliyor daha sonra hemen ardından siyah ekran ve hiçbir kısayol kombinasyonu çalışmıyor. Yardım edin lütfen.

Dosya Ekleri

• IMG20220416200238.jpg
    IMG20220416200238.jpg
    82,2 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG20220416200241.jpg
    IMG20220416200241.jpg
    80,6 KB · Görüntüleme: 43
CTRL+ALT+ DELETE yapın, oradan Görev Yöneticisi'ni seçin. Görev Yöneticisi'nden explorer.exe'yi yeniden başlatın eğer var ise. Yoksa yukarı kısımda dosya kısmına tıklayın, yeni görevi çalıştır'a tıklayın, sonra explorer.exe yazın olmaz ise explorer yazın.

CTRL+ALT+ DELETE yapın, oradan Görev Yöneticisi'ni seçin. Görev Yöneticisi'nden explorer.exe'yi yeniden başlatın eğer var ise. Yoksa yukarı kısımda dosya kısmına tıklayın, yeni görevi çalıştır'a tıklayın, sonra explorer.exe yazın olmaz ise explorer yazın.
Hiçbir kısayol kombinasyonu çalışmıyor

Hiçbir kısayol kombinasyonu çalışmıyor.

Temiz kurulum yapın bence. Windows çökmüş gibi gözüküyor. Normalde çalışması gerekiyordu klavye kombinasyonları. Ayrıca, virüs bulaşıp explorer.exe'yi silmiş ya da çökertmiş olabilir.

Son düzenleme:
Peki temiz kurulumu nasıl yapacağım söyleyebilir misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı