Bilgisayar Açılır Açılmaz Kapanıyor

kunduzbey

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
1 haftadır böyle. Bilgisayarın fişini 2 kere çekip takınca düzeliyor ama sonra ki açılışta gene aynısı oluyor. RAM'i başka bir slota taktım düzeldi ama sonra ki açılışta gene aynısı oldu. PSU'yu temizledim ama işe yaramadı. Ne yapmam lazım?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakartınız statik elektrik alıyor olabilir. Bunun için topraklama priz kullanın ve anakarta doğrudan yalın ayak ve çıplak elle temasta bulunmaktan kaçının. Ayrıca memtest gibi programlarla da RAM'inizin sağlığını kontrol edin.

1 haftadır böyle. Bilgisayarın fişini 2 kere çekip takınca düzeliyor ama sonra ki açılışta gene aynısı oluyor. RAM'i başka bir slota taktım düzeldi ama sonra ki açılışta gene aynısı oldu. PSU'yu temizledim ama işe yaramadı. Ne yapmam lazım?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kısa devre olabilir, sıcaklıktan olabilir, PSU yetersiz olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız statik elektrik alıyor olabilir. Bunun için topraklama priz kullanın ve anakarta doğrudan yalın ayak ve çıplak elle temasta bulunmaktan kaçının. Ayrıca memtest gibi programlarla da RAM'inizin sağlığını kontrol edin.
Topraklama priz kullanıyorum zaten. Memtest yapamam gördüğün gibi PC açılmıyor.
Tamam arkadaşlar çoklu prizimiz eskimiş başka prize taktım düzeldi.
Arkadaşlar maalesef sorun devam ediyor. Ne yapmalıyım?
Arkadaşlar yardım edin hala sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Sorunun topraklı priz, RAM, kısa devre v.s. İle alakası yok. Sorunun tek sebebi var. PSU +5VSB kanalı dengeli volt aktaramıyor. Tamam haklısınız başka sebeplerde olabilir. Fakat onlar düşük ihtimal olduğu için şimdilik saymıyorum.

Sorunun topraklı priz, RAM, kısa devre v.s. İle alakası yok. Sorunun tek sebebi var. PSU +5VSB kanalı dengeli volt aktaramıyor. Tamam haklısınız başka sebeplerde olabilir. Fakat onlar düşük ihtimal olduğu için şimdilik saymıyorum.
Ne yapabilirim? Şimdi servise götüreceğim bilgisayarı. Kendim yapabileceğim bir şeyse götürmeyeyim direk kendim halledeyim.

Bilgisayara geçtiniz mi? Ona göre servise götüreceğim.
Henüz geçemedim. Fakat şu söylediklerimi deneyip geri bildirimde bulunun. 1 24 pin anakart soketi dışındaki tüp kabloları söküp (USB taşıma kabloları da dağil) start verip PSU fanının çalışıp çalışmadığını gözlemleyin. 2 24 pin soketini de sökün ve soketteki yeşil ile siyah kablolardan birini kısa devre yapıp PSU fanının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. 3 PSU'nun içinin net bir resmini çekip gönderin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı