Bilgisayar açılır açılmaz mavi ekran hatası

409747

Hectopat
Bilgisayarım tamirciden yeni geldi. Tamirci ekran kartını değiştirdi. Ben de açtım bugün. Google Chrome ve Opera aynı anda açıkken torrentten bir şeyler iniyordu. Derken önce opera bir anda kapandı. 15-20 saniye sonra da bilgisayar mavi ekran verip yeniden başladı. Sonra tekrar açtım, dosyaların arasında gezinirken C'de 2 GB yer kaldığını fark ettim. Kapanmadan önce 4 GB idi. Hatta bilgisayarcıya vermeden önce ise 9-10 GB boşluk vardı. Her neyse, karşıdan yüklemelerde birkaç gblik doluluk olabileceğini düşünerek tıkladım. Tıkladığım an mavi ekran verdi, yeniden başlatıldı. Sonra tekrar açılırken mavi ekran falan veriyordu, hatalar oldu. Ben de biraz beklemeye karar verdim, bilgisayarı kapatıp 20 dakika bekledim. Sonra tekrar açtım. Siyah ekran üzerinde "The file is possibly corrupt" şeklinde bir hata verdi. Birkaç dakika bekledim, bir şey değişmedi.

Ben de bilgisayarı yeniden başlattım. Bios ekranından sonra "windowsu normal olarak başlat" ve "başlangıç onarma ile başlat" olarak iki seçenek çıktı. Ben de başlangıç onarmayı seçtim. Bir süre sonra karşıma "Sistem geri yüklensin mi" gibi bir buton çıktı, ben de evet dedim. Birkaç dakika sonra da başlangıç onarma bitti. Ben de "son" butonuna tıkladım.

Bilgisayar yeniden başlatıldı. Şimdi sorunların çözülmüş olacağını düşündüm, ama windows açılır açılmaz mavi ekran verdi, tekrar resetledi. Bu sefer de "güvenli mod", "normal olarak başlat" penceresi geldi. Ben de güvenli modu seçtim. Güvenli modda açıldı. Açıldıktan sonra masaüstünde 2-3 dk. bir şeye dokunmadan bekledim. Sonra bilgisayarım klasörüne çift tıkladığım an tekrar mavi ekran verdi, reset attı. Şu an ise ekran o güvenli mod ekranında, ben de bekliyorum.

İşletim sistemim Windows 7.

Bilgisayarcıdan yeni alıp böyle bir sorun yaşamak beni iyice strese soktu. Sorun nedir, nasıl çözebilirim biliyorsanız lütfen benimle paylaşın.

Dostlar merhaba. Açtım kasayı. İki RAM vardı. Biri işlemci fanına geliyordu, yani sökmek için işlemci fanını çıkarmak lazımdı. Ben de öbürünü söktüm. Taktım kabloları, açtım. Başlangıç onarmayı seçmedim, normali seçtim derken açıldı. Bilgisayarıma basmaya korktum, kesin kapanacak dedim, kapanmadı. Derken biraz dolaştım, hala da açık PC, mavi ekran falan vermedi. Yani anlayacağınız sorun RAM'denmiş. İşin ilginci, önceden C'de 2 GB yer kaldığını söylemiştim. O 2 sürekli değişiyordu; bir 3 oluyordu bir 4. şu an ise 6 GB boşluk var. Yani biraz garip.

Yardımlarınız için buraya kadar ikinize de çok teşekkürler. Şimdi bir öbür RAM'i falan da takacağım. Acaba aralarında uyumsuzluk mu var yoksa öbür RAM komple mi bozuk anlaşılır. Adam bozuk RAM mi takmış anlarım. Babama söylemiştim zaten, babam da geri götürelim demişti. Ben de götürmeden önce son bir bakayım demiştim. Acaba benim yüzümden mi bozuldu diye düşünmüştüm. Şimdilik sorun çözüldü sayılır.

Gerçekten ikinize de minnettarım, sorunu çözmeme yardımcı oldunuz. Bayağı bir stresliydim. Gelişmeleri unutmazsam yazarım. Esen kalın.

Nokta koymadığım için ceza yedim 1 saat cevap veremedim bir şey değil reis ne zaman istersen yaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı