Bilgisayar açılır açılmaz oyuna girmek doğru mu?

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Arkadaşlar antimalware service executable yüzünden RAM'in 2.5GB'si kullaniliyor. PC'yi yeniden başlatigimda bu örnegin 700 MB kullaniyorsa 100'e falan düsüyor. Yani kisaca PC actigim gibi Windows gelince yeniden başlatsam bir sorun olur mu? Yeniden basladigi gibi oyuna gireceğim. Sıkıntı olur mu? Performans kaybi vs?

Arkadaşlar antimalware service executable yüzünden RAM'in 2.5GB'si kullaniliyor. PC'yi yeniden başlatigimda bu örnegin 700 MB kullaniyorsa 100'e falan düsüyor. Yani kisaca PC actigim gibi Windows gelince yeniden başlatsam bir sorun olur mu? Yeniden basladigi gibi oyuna gireceğim. Sıkıntı olur mu? Performans kaybi vs?
Sanmıyorum.

Oyuna girmeden öncelikle bilgisayarınızla konuşup hazır olup olmadığını sorunuz. 🤣

Şaka şaka istediğin gibi girebilirsin sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Yalnız antimalware servisini kapatabilirsin. Bir ara benim bilgisayarımı da sömürüyordu devre dışı bıraktım.

Önce bir çay ikram et bilgisayara 😅 şaka bir yana gereken programlar zaten çalışır başka bir şey açmaya çalıştığında CPU bir anda yükselir yani bir şey olmaz belki hafif donmalar olur kafana göre gir.

Antimalware Service Executable kullanımını düşürmek için Windows Defender'ı kapatabilirsiniz. Gereksiz ve virüsleri bulduğunu sanmıyorum. Kaspersky indirin.(Forumun gözdesi) Oyuna girmeden önce kapatın.

Oyuna girmeden öncelikle bilgisayarınızla konuşup hazır olup olmadığını sorunuz. 🤣

Şaka şaka istediğin gibi girebilirsin sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Yalnız antimalware servisini kapatabilirsin. Bir ara benim bilgisayarımı da sömürüyordu devre dışı bıraktım.

Nasıl olduğunu söyler misin zaten benim evimde internet yok Google falan giremiyorum telefona PC oyununu indirip USB kablosuyla PC'ye atip kuruyorum bu arada dedigimsey PC'ye Windows ekranı geldigi gibi yeniden baslatsam sorun olur mu?

Dizel motor değil bu. İstediğin zaman açabilirsin.

Fakat ilk açılışta, sistem belirlediği programları çalıştırır. Sıra sıra. Discord, Steam, Spotify vb. Bunlar yüzünden ilk açılışta kasma olabilir, ama saniyelik işlemler olduğundan dolayı, sistem açıldıktan 2-3 saniye sonra kasma olmayacaktır.

Eski harddiskli bilgisayarlarda doğru değil diskin kendine gelmesi birkaç dakika alır fakat yeni SSD'lerde öyle bir durum yok takıl kafana göre ;)

Geri
Yukarı