Bilgisayar açılır açılmaz RAM kullanımı %50 oluyor

ardakrgz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba yeni bir bilgisayarım var %50'nin üzerinde bir RAM kullanımı var i5 12500h 3050 Ti'lı sistem.
RAM'im az 8 GB bir 8 daha alacağım ama almadan önce bir sormak istiyorum, neden bilgisayarı açar açmaz %50'nin üzerinde RAM kullanımı oluyor?

1659015050087.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yeni bir bilgisayarım var %50'nin üzerinde bir RAM kullanımı var i5 12500h 3050 Ti'lı sistem.
RAM'im az 8 GB bir 8 daha alacağım ama almadan önce bir sormak istiyorum, neden bilgisayarı açar açmaz %50'nin üzerinde RAM kullanımı oluyor?

Eki Görüntüle 1466564

8 GB RAM için gayet normal. Bende 16 GB RAM var boşta hep %30'larda geziyor.

Eki Görüntüle 1466564
Başlangıçtaki çalışan uygulamaları kontrol et.Kullanmadığını devre dışı bırak.
8 GB RAM için gayet normal. Bende 16 GB RAM var boşta hep %30'larda geziyor.
Bende de 16 ram var ama şu an chrome'da iki sekme açık %16 sende bi kontrol et derim.

Çünkü gereksiz Windows uygulamaları çalışıyor şu an, posta gibi. Windows'un arama yerine arka plan uygulamaları yaz ve hepsini kapat.

Windows yüklediğiniz gibi kullanmışsınız sanırım hocam. Gördüğünüz gibi epey gereksiz uygulama çalışıyor. Onları kapatın, hiç kullanmayacaklarınızı silin. Hizmetler üzerinde gereksiz çalışanları tamamen devre dışı bırakın. 8 GB RAM var bende de ve 4 chrome sekmesi, 2-3 tane de gereksiz uygulamayla birlikte %33 kullanıma sahibim.

win 11 kullanıyorum arkadaşlar ve çoğu programı kapattım. Şimdi çekmeden açmıştım başlangıç programları normal programlar hepsi kapalı %50 üzeri duruyo windows defender çok yiyor

Geri
Yukarı