Bilgisayar açılırken 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor

reinexz

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı açarken 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor. Ekran kartım 1050 Ti, internetten baktığıma göre ekran kartı hatası olarak gösteriyor ancak bilgisayar açıldıktan sonra herhangi bir bir hata almıyorum ve normal kullanıyormuş gibi oyunlarıma girip videolarımı izleyebiliyorum. İleri dönem içerisinde ekran kartının elimde kalması gibi bir ihitmal mevcut mudur?

Anakart: A320M PRO-VH Plus.
RAM: Corsair Vengeance.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı açarken 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor. Ekran kartım 1050 Ti, internetten baktığıma göre ekran kartı hatası olarak gösteriyor ancak bilgisayar açıldıktan sonra herhangi bir bir hata almıyorum ve normal kullanıyormuş gibi oyunlarıma girip videolarımı izleyebiliyorum. İleri dönem içerisinde ekran kartının elimde kalması gibi bir ihitmal mevcut mudur?

Anakart: A320M PRO-VH Plus.
RAM: Corsair Vengeance.
Hocam ben de bu hatayı yaşadım, herhangi bir hata olmadan açılıyordu. Monitörünüz kapalıyken mi bilgisayarı açmaya çalışıyorsunuz?

1 uzun 2 kısa: Görüntü hatası. BIOS ekran kartına ulaşamıyor olabilir. Ekran kartının yerine oturup oturmadığını kontrol etmek gerekebilir. Ekran kartı, ekran kartı belleği hatası ya da anakart ile ilgili bir problem de olabilir.

Bip: 1 uzun, 2 kısa
Hata mesajı: Video sistemi başarısız
Tanım: Video BIOS ROM'unda bir hata ile karşılaşılmıştır.

Hata mesajı: Video adaptörü hatası

Bip/Hata: 1 uzun, 2 kısa beep
Tanım: Anakart başarısız olabilir ya da video adaptörü problemli olabilir.

Bu hatalardan birisi olabilir.

1 uzun 2 kısa: Görüntü hatası. BIOS ekran kartına ulaşamıyor olabilir. Ekran kartının yerine oturup oturmadığını kontrol etmek gerekebilir. Ekran kartı, ekran kartı belleği hatası ya da anakart ile ilgili bir problem de olabilir.

Hata mesajı: Video sistemi başarısız
Tanım: Video BIOS ROM'unda bir hata ile karşılaşılmıştır.

Hata mesajı: Video adaptörü hatası

Bip/Hata: 1 uzun, 2 kısa beep
Tanım: Anakart başarısız olabilir ya da video adaptörü problemli olabilir.

Bu hatalardan birisi olabilir.
Arkadaş zaten sisteminin açıldığını belirtmiş.

Bu uyarı sesleri bazen karışabilir. VRAM veya RAM, PSU kaynaklı olabilir. Genelde ise RAM hatası olur. Anlamak için sürekli yapması ve denemek gerekiyor.

Hocam ben de bu hatayı yaşadım, herhangi bir hata olmadan açılıyordu. Monitörünüz kapalıyken mi bilgisayarı açmaya çalışıyorsunuz?

Hayır güç kaynağını taktıktan sonra hiçbir fişi takmadan açıyorum sonrasında HDMI kablosunu takıyorum. Herhangi bir bir problem yaşamadan açılıyor ancak ses geliyor.

Monitör PC'ye DisplayPort'tan bağlı ise bu bipleri alırsınız. 3 tane çözüm var. NVIDIA kartlarda driver güncellemek. AMD de işe yaramıyor. BIOS'tan UEFI boot seçeneğini cms ye çevirmek ve son olarak UEFI değişimi yapmadan PC açılışında önce monitörü açmak.

Peki bir bilgisayarcıya teslim etsem konu hakkında bilgisi olan kolay bir şekilde düzeltebilir mi, çünkü ileri zamanlarda ters bir durum olmasından korkuyorum.

Geri
Yukarı